Sašu nebudou operovat

Saša zesinal. Otevřel sněhobílou obálku, kterou mu doručil barvoslepý pošťák Prskavec, a nemohl té zprávě uvěřit. Doktor Harry Polzel, americký specialista na plastickou chirurgii, odnímání i vnímání orgánů a kapacita na pohlavní ústrojí tornád a hurikánů, mu poslal rozpočet plastické operace, kterou si u něho Saša před týdnem objednal mailem.
Polzel byl skutečný odborník. Před několika lety proslul slavnou operací, při které Michaela Jacksona přeměnil v Lady Gaga a ještě z jeho kostrče dokázal vyrobit Justina Biebera a bezpečnostní vázání na snowboard. Navíc mu jej doporučil vynikající český odborník na amputace Hugo Krýsl-Dašek, jenž se do světové medicíny a zároveň sportu zapsal tím, že ochrnutému sportovci Bělánkovi amputoval tělo a provedl to tak skvěle, že Bělánkovy končetiny už v následujícím roce zvítězily na paralympiádě na Měsíci.
Saša byla ale na dně. Polzel mu napsal, že rozpočet na předělání jeho obličeje z odporného na obstojný je tři miliardy korun po přepočtu z dolarů, plus DPH. A to Saša souhlasil se zvýšením sazby DPH na sto padesát procent a dokonce pro to v parlamentu zvedl hlavu.
V Polzelově listu dále stálo, že už jen kreslený návrh obstojného obličeje by vyžadoval zručného výtvarníka se schopností převést strašidelné věci v dobré, a takový je prý na celém světě jenom jeden. Na mysli měl hromadného vraha Nikitěnka, který ale momentálně sedí ve věznici na Kamčatce za kompletní vyvraždění tří menších oblastí v okolí Krasnodaru. Použitelný není z toho důvodu, že jakmile se k němu někdo přiblíží, bez milosti jej rozsápá a maso usuší na zlé časy.
Polzel sice naznačil, že by se do operace pustil sám, ale Sašův obličej považuje za tak „atypický“, že je to poprvé v historii plastické chirurgie, kdy lze již před samotným zásahem se stoprocentní jistotou říci, že se nepovede.
Saša roztrhal dopis a hodil jej do koše. V minulosti sice dokázal nakrást hromadu peněz a ani role v německém seriálu Witoldovy prasárny, kde hrál čuníka Witolda využívaného při převýchově dětských vrahů v nápravném ústavu na severu Německa, nebyla finančně zle ohodnocená. Na operaci s nejistým výsledkem to ale nedalo.
Oblékl si tedy ošuntělý kabát a vyrazil na Matějskou pouť, kde si nedávno našel sezónní zaměstnání. Po dobu trvání poutě představoval v domě hrůzy odporného draka, který požírá jiného odporného draka a ten je požírán bradavičnatým krokodýlem nilským. Naštěstí to byla lehká práce. Stačilo jen, aby Sašu zespoda nasvítili modrým světlem.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)