Ztraceno v lihu

Po téměř dvaceti letech bude letošní ročník festivalu Rock for People bez moderátorů. S kolegy Iljou Kučerou ml. a Tomášem Polívkou vás nebudeme festivalem provázet, protože pořadatelé se rozhodli zavést evropskou festivalovou koncepci, tedy bez moderátorů. Osobně si myslím, že je to správné. Diváci přece přesně vědí, kdo na pódiu bude hrát a kdo ne. Také se budu moci více soustředit na přípravu Festivalových novin a nebudu muset svou aktivitu dělit mezi ně a moderování. Tím pádem je pravděpodobné, že z hudební nabídky letos i něco uvidím.
Moderoval jsem druhdy první ročník jednoho ambiciózního festivalu na letišti v Milovicích. Přišly tehdy jen tři tisíce lidí, slunce pralo jako v těchto dnech a já se měl o moderování dělit s nejmenovaným kolegou. Upřímně řečeno jsem se těšil na to, že si práci pěkně rozdělíme půl na půl, jak to koneckonců chtěl i on.
Jenomže on pil a já ne. Po třech hodinách sólového uvádění, když jsem svého kolegu prostě nemohl najít, jsem se vypravil po jeho stopě a objevil ho v baru za pódiem, kterak se krčí pod stolem, chutě popíjí a cosi si mumlá. Vyzval jsem jej, aby se ujal své práce, ale namísto toho jen neurčitě zablekotal, sjel po zádech ještě více pod stůl a hodil do sebe dalšího panáka.
Po dalších pěti hodinách jsem pochopil, že to bude na mě a ve dvě ráno jsem už byl řádně rozčílen, protože kolega spal pod stejným stolem jako na začátku festivalu a nikdo nebyl s to jej probudit, dokonce ani jeho rozhořčená žena, která jej při tom častovala velmi vulgárními výrazy.
Ráno jsem se dozvěděl, že jej žena ponechala svému osudu a on se nad ránem vypravil do svého bydliště sám. Nikdy tam ale nedošel a jeho manželka po něm nechala pro jistotu své kamarády intenzivně pátrat. Našli ho nakonec v přilehlém lesíku, kde v mraveništi usnul spánkem alkoholika. Probudit se jim ho podařilo až poté, když s ním patnáct minut silně cloumali.
V zuboženém stavu, smradlavý a špinavý se vrátil na festival a svatosvatě mi slíbil, že celý den odmoderuje sám. První tři kapely jsem ale vzal za něho, aby se dal do trochu pořádku. Při čtvrté skutečně čekal přichystán ke vstupu na pódium, jenomže znenadání upadl na zem a dostal silný záchvat. Pořadatelé jej odvezli do nemocnice, kde konstatovali jaterní koliku z přemíry alkoholu.
Nechal si píchnout nějakou injekci a vrátil se na vlastní riziko festival, kde neustále cupital kolem mě a sliboval, že jakmile bolest poleví, začne konečně moderovat.
Večer jsem musel z akce odjet a on mi slíbil, že ji už v klidu domoderuje, protože je – cituji – ready. Později jsem se dozvěděl, že zvládl asi dvě kapely a potom zase zkolaboval. Tentokrát to prý bylo kvůli novému přídělu alkoholu, který si po vyčítavé hádce s manželkou dopřál na uklidněnou.
Od té doby nerad moderuji v tandemu.Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)