Co co znamená!

Když čtete novinové zprávy či slýcháte zprávy z televize nebo rádia, některé jsou docela pozitivní, případně zajímavé až nadějné. Mohou se v důsledku jevit jako blahé, nicméně ve skutečnost je doba taková, že v podstatě všechny zprávy jsou špatné. Vezeme-li v potaz jasný vývoj směřující k tomu, že bude ještě hůře, těžko odhadnout, jakou výpovědní hodnotu budou mít zprávy a informace za dvacet let.
V současné době je ale podstatné naučit se je správně chápat a naučit se v nich číst mezi řádky. Dovoluji si proto uvést několik klasických příkladů, jak správně zprávy chápat, vnímat a jak s nimi nakládat. Model se prakticky opakuje dokola, přičemž je vždy třeba danou zprávu chápat jako lež a převést ji do drsné reality. Smutné je, že i špatné zprávy jsou vlastně dobré. Skutečnost je totiž mnohdy mnohem horší. Ale pojďme k věci.
Jestliže se někde objeví zpráva, že volání mobilním telefonem není zdraví škodlivé, znamená to, že výzkum, který to odhalil, si zaplatili mobilní operátoři. Podotýkám, že svět je úplatný, čili za peníze vám udělá výzkum tak, jak si přejete, i prestižní univerzita nebo hochštaplerská parta z branže.
Pokud se pár týdnů poté objeví informace, že volání mobilem je zdraví škodlivé, za výzkumem stojí zdravotnický byznys. Jestliže je ve zprávě uvedeno, že je možné se proti tomu nechat očkovat, je zřejmé, že výzkum zaplatil výrobce dané vakcíny, která samozřejmě nefunguje. Nikdy se ale nedozvíme, jak to s voláním a jeho vlivem na zdraví opravdu je.
Jestliže rubrika Zdravověda informuje, že ruce je třeba mýt si nejméně dvacet vteřin, znamená to, že honorář za takový článek bere autor od firmy prodávající vodu, která jí má nadbytek.
Když trenér fotbalového mužstva řekne, že jeho tým bude vycházet ze zajištěné obrany, znamená to, že absolutně neví, jak bude zápas probíhat, co by jeho mužstvo mělo hrát a co hrát bude.
Pakliže nějaký fotbalista řekne, že Řepka není rasista, znamená to, že už mu někdo vyhrožoval.
Pokud vláda do čela ministerstva životního prostředí nasadí někoho z ODS, znamená to: „Kašleme na přírodu, zlikvidujeme ji a za prachy si koupíme dobrou snídani, tučnou večeři a Krkonoše i s Krakonošem.“
Když nejmenší vládní strana prohlásí, že odmítá návrh Kalouska a Nečase na zvýšení DPH na 19 procent, znamená to, že ti dva šíbři udělali ještě větší svinstvo než tato nejmenší vládní strana, a to ji štve. Rozhodně ji nezajímá výše DPH.
Jestliže někdo, třeba Drobil nebo Bárta, řeknou něco hezkého o Kykyně (to je krycí jméno současného prezidenta), znamená to, že z něho mají nadále strach (oni jistě vědí proč) a lezou mu k jeho potěše do trénované řiťky. Ve skutečnosti si ale o něm povídají vtipy o homosexuálech.
Pakliže česká vláda tvrdí, že je vládou rozpočtové odpovědnosti, znamená to, že udělá všechno pro to, aby nakradla co nejvíc peněz do svých kapes a nikdo na to nepřišel a současně zvýší veškeré platby pro obyvatelstvo, protože by ty nakradené prachy fakt mohly někde chybět.
Když cokoliv pěkného či pozitivního řekne nějaký český ministr, je to lež. Výjimkou je Kalousek, ten lže neustále, a je jedno, jaké zabarvení jeho věty mají.
A jestlipak uhodnete, u koho je třeba se osobně přesvědčit o tom, že není právě noc, řekne-li dobrý den?Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)