Na Rock for People jsem nelhal a neomlouval se

Někteří z čtenářů a přátel tohoto blogu mi napsali, proč na obrazovkách na festivalu Rock for People poslední den stálo, že se omlouvám za glosu z Festivalových novin číslo 3. V té glose byl příběh o tom, jak skupina My Chemical Romance nechtěla začít koncert bez toho, že bude splněn požadavek z jejího rideru (seznamu požadavků) týkající se čtyř pohlednic Hradce Králové ofrankovaných tak, že dojdou do Spojených států. Mimochodem to, že jí dvakrát na začátku koncertu vypadl zvuk, nebyl žádný trest za zmíněný postoj, nýbrž normální technický problém, který naprosto nepřišel v pravou chvíli.
Já se za tu glosu (chcete-li postřeh) nikdy nikomu neomluvil, protože jsem ji získal od zdroje, který měl být s případem seznámený. Tu omluvu si kdosi vymyslel a pustil ji přes obrazovky mezi lidi.
V podstatě to chápu, tento milý zákulisní příběh, jemuž podobné po celá desetiletí dělají z rock’n’rollu opravdu zábavnou věc, teoreticky mohl poškodit kapelu, jejíž členové byli naprosto v pohodě a někteří se ve Festival Parku zdrželi ještě několik hodin po vystoupení. Já byl navíc ve službách Festivalových novin, takže jsem byl podřízený pořadatelům festivalu.
V žádném případě jsem si ho ale nevymyslel a už vůbec jsem se za něj nikdy nikomu neomluvil. Nemám totiž ve zvyku si po dvaadvaceti letech novinářské praxe ve svých článcích vymýšlet.
Jeden omyl ale přece jenom nastal. V druhém čísle Festivalových novin byl příběh o tom, jak si britská zpěvačka Kate Nash zapomněla svůj světlý make-up a nakonec jí ho půjčila produkční festivalu Lucka. Byl jsem mezi těmi třemi, kteří pozdě večer byli za lidmi z týmu Kate Nash a požádali je, jestli by nemohli make-up vrátit, protože Lucka měla jenom jeden.
Oni to udělali s úsměvem a k tomuto konkrétnímu make-upu přidali ještě propagační balení dalších kosmetických přípravků, což učinili bez komentáře. Myslel jsem si, že je to dárek pro Lucku – tak to také stálo v novinách. Ve skutečnosti to byly vrácené vzorky, které se ke zpěvačce seběhly poté, co spustila poplach, že nemá make-up. Patřily jiné české ženě.
Za tenhle omyl se omlouvám.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)