Odpočívej v pokoji, Amy. Jsi volná.

„Drogy jí vzaly talent, duši i světlo, a chvíli poté si vzaly i její život. Odpočívej v pokoji, Amy,“ napsal americký zpěvák Josh Groban, který stejně jako celý hudební svět smutní.
Sobotní zpráva o smrti Amy Winehouse bolí plíživě. V první chvíli způsobila šok, ránu pod pás, náhlý smutek v relativně pěkném dni. Poté se dostavilo procitnutí hlásící, že něco takového beztak viselo ve vzduchu. Nakonec přišel kontext. V sedmadvaceti letech přece neodešla jenom Amy, ale léta před ní i Kurt Cobain, Janis Joplin, Jimi Hendrix nebo Jim Morrison. V sedmadvaceti letech rock’n’roll zabíjí. Ti, kteří mu v tomhle věku podlehli, ale zůstali velcí. Amy bude také.
Mohla hrát na letošním Rock for People, ale nakonec na ni nepadla volba. Beztak by nepřijela, protože po prvním červnovém koncertu svého evropského turné v Srbsku to zabalila. Její výkon v Bělehradu byl totiž žalostný. Ano, připadal mi směšný, v kontextu následujících událostí to ale nebylo nic jiného, než poslední volání o pomoc.
Amy už to jinak neuměla. Na pódium ji za ruku vedly drogy a chlast. Komedie se změnila v tragédii a z premiéry se stala derniéra. Možná to věděla. Když v květnu naposledy opouštěla odvykací kliniku, doktoři jí řekli, že buď s tím svinstvem přestane, anebo zemře.
Amy si zvolila druhou možnost. Milovníkům krásných hlasů bude zatraceně chybět. Ona je ale odteď volná. Nahoře už jistě klábosí se svými vrstevníky a nebojím se tvrdit, že k tomu upekli koláč z trávy a popíjejí kvalitní nebeskou whisky.
Odpočívej v pokoji, Amy.Komentáře [ 1 ]

  • Bára napsal:

    Obávám se, Jardo, že ona velká nezůstane. Za měsíc už si nikdo nevzpomene. Doba se změnila a jediný, co ji občas připomene, je zápis v klubu sedmadvacátníků.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)