Selena Gomezová a album šité na míru

Skladby, jejichž spoluautorkami jsou Britney Spearsová, Katy Perry či Pixie Lott, producenti, kteří spolupracovali s Beyoncé nebo Fergie, jedna z nejpopulárnějších mladých zpěvaček a hereček v Americe, navíc podle všeho dívka zpěváka Justina Biebera. Tuto kombinaci mediálně vděčných témat nebylo možné ponechat bez výtěžku.
Osmnáctiletá zpěvačka a herečka Selena Gomezová již vydala dvě alba. Novinka When The Sun Goes Down je třetí a nejambicióznější ze všech. Jednak z výše uvedených důvodů, také proto, že rodačka z Texasu jako vokalistka aktuálně „vyrostla“ a ve studiu prý působila mnohem jistěji než v minulosti. Koneckonců natáčela potřetí.
Dlužno předeslat, že měla před začátkem práce na desce v podstatě jen dvě možnosti. Buď natočit taneční a zvukově moderní album, které její vrstevníky (nikomu jinému tahle hudba určená slyšitelně není) rozpálí do ruda a nedovolí jim odejít s tanečního parketu ani na cigaretu, anebo se pokusí připravit pseudointelektuální písničky, aby ukázala svůj „umělecký“ náskok, ale podřeže si beztak vyschlou větev, na které jako zpěvačka urputně sedí.
Tím, že se rozhodla pro první cestu, si ulehčila roli. V tanečních písničkách lze totiž ve studiu pomoci čemukoli jakkoli, pročež se na desce podařilo skrýt i protagonistčin nepříliš zajímavý hlas a jeho omezený rozsah.
Písničky jsou psané na tělo, nenabízejí melodické složitosti, jdou přímo k věci a v textech jsou přesně takové, aby o nich nebylo třeba nijak zvlášť přemýšlet. Gomezová vlastně nahrála slušnou desku, která v kategorii „pop“ zní dostatečně přesvědčivě, mladě, svěže a moderně.
Ve své stylové oblasti s přehledem poráží například poslední alba Jennifer Lopezové nebo Nicole Scherzingerové, protože na rozdíl od nich neztratila do práce chuť a motivaci. Za dvě tři skladby z kolekce When The Sun Goes Down by se na své desce zřejmě nestyděly ani Pink nebo Natasha Bedingfieldová.
V neposlední řadě je obsah textů upletený na míru všeobecně rozšířeným teenagerským pohledům na svět, a tak i z tohoto úhlu pohledu lze nahrávku chápat jako zvládnutou.
Umění, hluboké sdělení ani generační poselství na ní ovšem nehledejme.

Selena Gomez & The Scene: When The Sun Goes Down
Universal Music, 40:00

Hodnocení: 55%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 27. července 2011)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)