Zlý sen kousek od pravdy

Rock for People vrcholí. Na největší scénu, která byla zvětšena spojením s druhou největší, žádný reflektor nesvítí. Před sto tisíci diváky je vrchol ročníku. Z ostrovů dorazila zpěvačka, jejíž věhlas stojí hned vedle U2, Muse a Kabátu, a která ještě ani jeden koncert z probíhajícího turné nedohrála, dva dokonce ani nezačala. Manažer Tony přesto tvrdí, že její nedávná dvoudenní odvykací procedura byla tak úspěšná, že je v životní formě.
Barevné kužely náhle rozsvícených reflektorů míří na muzikanty doprovodné kapely. Hrají instrumentální intro, které má podle scénáře dvě minuty. Jim ale trvá třicet, protože v zákulisí hledá manažer zpěvačku, která není k nalezení. Nakonec ji objeví schoulenou pod Showcase Stage a za pomoci ochotných diváků z Broumova ji odtáhne na hlavní pódium.
Totálně opilá zpěvačka na ně vstupuje značně nejistě a nekontrolovaně říhá. Jakmile spatřuje dav, vyleká se a udělá krok dozadu, aby si vzápětí odplivla směrem k saxofonistovi a přidala jadrné „fuck“. Pak se nadechne k první písni, ale bohužel nepozná, jaká to je, a tak do mikrofonu, který si urputně drží u kostrče, vykřikne jen „wow“.
Po chvíli si stoupne na jednu nohu, chvíli to vydrží, ale potom padá. Zvedne ji saxofonista, jemuž na oplátku uštědří facku a zopakuje vulgární slovo, které už řekla. Pak dovrávorá ke kytaristovi, pověsí se mu na krk a začne slintat.
On ji pracně setřese, ale ona se hned zavěsí na krk baskytaristovi a znakovou řečí ho žádá o whisky. Jelikož jí není vyhověno, odškobrtá trucovat na kraj pódia. Z něho ale po chvíli padá na hřbet muže z ochranky, který dosud zmateně hlídal fotografy, aby nefotografovali déle než dvě písničky.
Zpět zpěvačku vytáhne manažer Tony a ona mu špitne do ucha, že chce domů. Prý mu zato koupí autorská práva na Transformers 3, což ho obměkčí. Přehodí si ji přes rameno, počká, až vyzvrátí obsah žaludku do odposlechů, a odnese ji do šatny. Tam se omluví zkoprnělým pořadatelům a požádá je, aby pozdravovali ex-prezidenta Havla. Lidé pod pódiem jsou tak šokováni, že zapomenou na protest pískat a jen zírají.
P. S.: Amy Winehouse s pořadateli Rock for People o svém vystoupení v Hradci Králové jednala. Mohla být hlavní hvězdou letošního ročníku, oni ale dali na zdravý úsudek a nepozvali ji. Amy pak z comebackového evropského turné odzpívala jen první koncert v Srbsku, a to naprosto příšerně.
Máme štěstí.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)