Lůza si bere to, čím ji dráždili

Dosud se to dělo v relativně malé míře. Tu a tam se „ozval“ nešťastný člověk, později státními a policejními orgány označený jako vyšinutý či kriminálník, jenž demonstroval svou nespokojenost s vlastní situací a lidským ponížením tak, že si zastřílel do lidí, zapálil se na ulici, rozbil výlohu nadnárodní společnosti nebo ukradl něco, co okradenému rozhodně nemohlo ublížit a vyvést ho z rovnováhy.
Někdy za tím byla snaha míti se alespoň chvíli dobře a užívat si omezený čas moci, jindy pomsta na těch, kteří ke svému bohatství přišli způsobem, který se neslučuje s morálním, byť po lůze morálku tvrdošíjně požadovali. Připouštím, že za tím někdy bylo i šílenství.
V Británii to teď ale vybuchlo. Začalo to zabitím údajně nevinného člověka a přerostlo to v nepokoje, při kterých se lůza, chátra a spodina domáhá pozornosti a zisku. Protože nemá k dispozici státem řízenou moc ani dost tvrdé lokty mafiánských bossů podporovaných policií a politiky, jde na to tím nejobyčejnějším způsobem. Dlažebními kostkami, ohněm, noži, řetězy – kreditkami lůzy.
Nepokoje ve Velké Británii nerozpoutali ti, kteří chtějí protestovat proti kapitalismu. Rozpoutali je ti, z nichž kapitalismus udělal lůzu, tedy jeho plody. Chlubil se před nimi zlatem, které není obyčejným a chudým lidem dostupné. Oni po něm ale zatoužili a už se neptají, jestli si ho mohou vzít. Nabírají ho ze země, cpou si ho do vaků a ostrovní policie neví, co s tím. A to jde o bezpečnostní orgán ostražité země.
Až takové nepokoje přetečou do České republiky nebo dalších vykulených postkomunistických zemí, v nichž nejvyšší představitelé státu ještě považují homosexualitu za deviaci, aniž by ji v sobě sami zmákli, nastanou jatka směřující k zániku civilizace tak, jak ji známe. Zdejší kulhavý kapitalistický systém totiž dělá lůzu i ze své policie, stejně jako z učitelů, požárníků, zemědělců nebo dělníků.
Ekonomická jednička Amerika padla. Ukázalo se, že žila na dluh a lhala. Transparentní kapitalismus selhal. Tak dlouho se naparoval, až jeho sociálně slabé plody, odpad s mozkem, zatoužily po jeho statcích a ještě mu při tom patou dupou na kuří oko, aby naříkal bolestí.
Lůza vyšla do ulic a bere si to, co je symbolem systému, ve kterém žije. On jí to vždycky rád ukazoval, ale nikdy nezamýšlel jí to dopřát. Možná je to zásadní revoluce. A pokud ne, bude to ta příští.Komentáře [ 2 ]

  • Struskar napsal:

    Výborná analýza. Tak to přesně je. Nedávno jeden bývalý politik řekl, že nezná pojem umírněný muslim. Za sebe (jako lůzu) dodávám, že pomalu přestává platit i pojem umírněná lůza. V tomto politickém,finančním a morálním bordelu už mi dochází trpělivost.

  • Michaela napsal:

    Tak to je přesně vystihující, kéž i naše lůza přestane mít strach ….

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)