Na Sázavafestu s Hurts, Alphaville a The Subways

Víkend jsem strávil na Sázavafestu v Benešově (4. až 7. 8.) a dokonce jsem měl to štěstí, že přímo či zprostředkovaně poblíž největších hvězd letošního ročníku. Nebyla s nimi nuda, zvláště The Subways mě fascinovali věčnými úsměvy a hravostí, která vrcholila tím, že mě slovenská pomocná promotérka Máca požádala, abych ji vyfotil s manažery kapely, načež tři hrající členové The Subways okamžitě vběhli do pozadí záběru a zvedli radostně ruce k nebi. Ta fotka má opravdu atmosféru, dělejte to také: vpředu trochu ustrnulé výrazy kvůli fotogeničnosti, za nimi magůrci vychutnávající si každou minutu na tomto světě radostí.
The Subways prozradili, že jeden z jejích nejlepších koncertů proběhl před třemi lety na festivalu v Trutnově, a když plánují turné, požadují po svém manažerovi, aby v něm byla zakomponovaná Praha, a to i v případě, že tam nebudou hrát. Mají to tu rádi.
Němečtí veteráni Alphaville nedostali včas do šatny jídlo a byli namíchnutí. Projevilo se to tak, že zpěvák Marian Gold odsunul rozhovory s novináři na dobu po koncertě a nakonec stejně jednomu kolegovi interview vůbec nedal. Náš novinářský tým dostal deset minut a byl vypuzen po osmi.
Mysleli jsme si, že bychom mohli rozhovor s již uklidněným Goldem dodělat v noci na hotelu. Spali jsme my i oni v Atlasu v centru Benešova. Náš nápad chválila i slečna recepční, která nás o půlnoci informovala, že Alphaville jsou na svém pokoji, ale pokud vylezou a půjdou do baru, zavolá nás. Bohužel nevylezli, snad proto, že ráno odjížděli v pět hodin.
Druhý den jsem v areálu potkal starého známého Klause, který žije v Německu. Mezi řečí mi řekl, že je tu jako spolupracovník Alphaville. Když jsem mu převyprávěl naši novinářskou anabázi, spráskl ruce a odpověděl: „To je škoda, že jsme se nepotkali včera. Marian je v pohodě, a kdybych věděl, že s ním chcete mluvit, řekl bych mu to a on by si šel povídat klidně i v pyžamu.“ Prostě smůla.
Hurts pak vše korunovali. Do šatny si nechali nalepit plakáty krásných modelek, prý aby během příprav a odpočinku po koncertě mohli hledět na něco krásného. A fakt řekli, že vystoupení na Sázavafestu bylo jejich nejlepší v poslední době.
A objektivně byli skvělí.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)