Ouzko v Trutnově

Včera odpoledne jsem dorazil na festival v Trutnově. Chtěl jsem vidět hlavně Iggyho Popa, což se mi hodinu před půlnocí podařilo. Nepřál jsem si ale na vlastní kůži zažít věci, které obvykle jakoukoliv aktivitu hyzdí.
To, že jsem stál hodinu ve frontě na novinářskou akreditaci, beru jako součást své práce. Na jiných festivalech se mi pobyt ve frontě nikdy takhle neprotáhl, ale vem to čert. Bylo hezky, takže mi to jenom urychlilo růst melanomu na bradě.
Trutnovský festival nicméně nezveřejňuje svůj program. Je to podivný zvyk a čekalo by se, že se s tajným programem návštěvník seznámí alespoň uvnitř areálu. Včera nikoliv. Když jsem dorazil na místo, kde se tištěný program rok co rok prodává (všude jinde se rozdává), sdělily mi dívčiny, jež už byly na odchodu, že se programů vytisklo málo a budou až ráno. Nejenom já, ale i dalších několik tisícovek lidí nevědělo, kdo kdy bude hrát na akci, na kterou si většina koupila lístek v ceně kolem tisícovky.
Před koncertem Iggyho Popa se v zákulisí festivalu v doprovodu šéfa akce Martina Věcheta objevil Saška Vondra. Ten Saška, který je namočený do mnohamiliónové kauzy PromoPro. Pořadatelé si samozřejmě mohou na svou akci pozvat kohokoli, ovšem má-li festival sociálně i politicky spořádanou filozofii, neměl by člověk namočený v rozkrádání státních peněz v jeho zákulisí co dělat. Presumpce neviny je zapeklitá věc, tím spíš, když Vondra už řekl, že příště bude v podobných kauzách obezřetnější.
Když se mě pak jedna kamrádka zeptala, proč na festivalu hraje „komoušská“ kapela The Locos, připadlo mi to dost příznačné. Přestože při zahájení festivalu moderátoři do rozbitého mikrofonu halekali cosi o setkání, mecenášem letošního ročníku je boháč Bakala a tenhle festival tedy určitě prodělečný nebude.
A ještě jedna úzkost. Když jsem v Trutnově sháněl opravnu obuvi, zjistil jsem, že v té jediné, která tam je, nikdo není. Po telefonu mi pak její majitelka sdělila, že ani nebude!Komentáře [ 1 ]

  • Struskar napsal:

    Připomíná mi to minulý ročník, kdy si jedna slečna stěžovala na těžký život v globalizovaném světě. Byla velmi šťastná, že může na několik dní vypnout při festivalovém rejdění, než se vrátí zpátky do reality. Pan Bakala je jednoznačně „sekáč“. Lepší je mít totiž tyto lidi v Trutnově a masírovat jim mozky, než je mít na ulici. Prostě underground jak má být.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)