Znají sice Miley Cyrus, neznají ale peklo českých tancovaček

Jak hluboce nespravedlivé jsou některé zahraniční ankety, ukázala na nejaktuálnější. Písnička Smells Like Teen Spirit v podání osmnáctileté americké celebritky Miley Cyrus obsadila první pozici v anketě o nejhorší coververzi historie. Tu vyhlásil americký magazín Rolling Stone a o spolupráci při tom požádal hlasující čtenáře.
Miley se pokusila zahrát legendární skladbu v květnu letošního roku na koncertu v brazilském Rio de Janeiro, kde byla na turné. Uvedla ji slovy: „Chtěla bych zahrát písničku kapely, která mě strašně inspiruje. Kdyby nebyla, nebyla bych dnes tady. To ona mi dala sílu a odvahu.“
Upřímně řečeno – člověka napadne, že by možná bylo lepší, kdyby Nirvana nikdy nevznikla. Mám-li být ale spravedlivý, musím pokárat celý Rolling Stone i jeho hlasující čtenáře za neobjektivitu. Kdyby to byl skutečně kosmopolitní hudební časopis, anketu o nejhorší coververzi by stoprocentně vyhrála nějaká česká tancovačkou parta.
Třeba ta, která před dvěma lety na plese v Náchodě uvedla písničku Morituri te salutant jako tu z repertoáru Daniela Landy (přitom je to skladba od Karla Kryla) a zahrála ji pak coby přesvědčivý důkaz, že zkazit lze úplně všechno. Anebo by měla být první skupina Kraťasy, která před mnoha lety při uvedení světového hitu ústy opilé zpěvačky cosi zadrmolila a pak spustila pecku, jež byla tak povědomá, že připomínala hned několik písniček dohromady. Nakonec opilá zpěvule potvrdila, že to byla Lambada. Mám pocit, že tehdy nikdo netančil.
Miley Cyrus tentokrát zvítězila nespravedlivě.Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)