Mladý Bican ukázal, jak jednat s ksindlem!

Jsem naprosto nadšen a šťastný z toho, co se přihodilo kolem fotografie slavného bývalého útočníka pražské Slavie Pepiho Bicana. Jeho syn Ivan, který do Prahy přijel z Ameriky, aby se staral o svou matku, totiž ukázal v zásadě pasivním a trvale nešťastným Čechům, že s ksindlem lze jednat rázně a podle jeho zásluh.
U vstupu na nový fotbalový stadion Slavie byla umístěna obří fotografie Pepiho Bicana. Jeho syn Ivan je ovšem – jako řada jiných Čechů – znechucen zdejšími poměry a upřímně ho vyděsilo, že ve vedení klubu, za který jeho tatínek kdysi skvěle hrál, jsou bratři Řebíčkové, nechvalně proslulí z politiky a policejních spisů.
Aleš Řebíček je bývalý ministr dopravy, samozřejmě člen ODS s patřičnou nadváhou arogance a sebejistoty (tam, to snad mají dáno stanovami), spojený s prapodivnými transakcemi firmy Viamont, kterou vlastnil. Jeho bratr Adam je bývalý policista, který byl obviněn z úplatkářství, ale pro nedostatek důkazů nebyl (ejhle) odsouzen.
Ivana Bicana – na rozdíl od příznivců Slavie – tito lidé natolik vyděsili, že požadoval sundat tátovu fotografii z místa u vstupu na stadion. Vysvětlil to logicky: „Vadí mi to proto, že současné vedení Slavie je na tak nízké lidské úrovni, že ohrožuje jméno Josefa Bicana. Poškozuje renomé jeho i celé naší rodiny. Přeju si proto, mluvím i za matku, která mi vzhledem ke svému věku dala k tomu pověření, aby byla fotografie sundána. Trvám na tom. Tím se zabrání ztotožňování spojení mého otce s vedením klubu a bohužel s celou Slavií.“
Vyhrál, fotka je pryč. Tenhle senzační chlapík je pro mě absolutní hrdina této země. Zatímco jiní slavní lidé se cpou vedle politických ksindlů, berou si od nich různá vyznamenání a ti největší zoufalci je podporují či dokonce sponzorují, on jim dal jasně najevo, kam je řadí.
Ukázal nám, že máme v rukou jednoduchou možnost jak jim dát najevo, kam patří. Řekl to jasně, přímo, bez skrupulí. Přijel z Ameriky, aby nám ukázal, že demokracie nabízí i víc, než jen poslušně volit ksindly.
Pevně věřím, že až v budoucnu bude někdo inteligentní některým z politiků a jiných zlodějů vyzván, aby si převzal vyznamenání za cosi, neučiní tak proto, že mu svědomí zavelí nepřijmout je od někoho na tak nízké lidské úrovni.Komentáře [ 2 ]

  • Jirka z Kolína napsal:

    Ahoj Jardo, vystihl jsi to úplně přesně. Vyloženě mi mluvíš z duše. Při pohledu na to, co se děje v našem fotbale, se občas stydím za to, že jsem Čech.

  • Zdenek napsal:

    Souhlasím s Ivanem jak brání čest otce a jeho nechut k tomuto pototalitnímu režimu.Bohužel jsme spolu byli vězněni na Bytízu a vím proč odešel z republiky .Velmi kvalitní a zásadový člověk z duše nenáviděl komanče a dělal vše proto aby tu s nimi dál nebyl.To co vidí ted je jakoby se vrátil o 30 let zpět ,tak se nedivím že vedení Slavie je pro něj povl se špinavýma rukama .Sport má být fér hra a tak nevím jak tuto myšlenku může hlásat do světa p. Ř…….Ivane držím palce.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)