Queensryche: Škola dobrého řemesla

Americká kapela Queensryche je na světě třicet let. Za tu dobu získala renomé v oblasti progresivního rocku, postavila se za energii metalu i krásu art rocku, a to vše vždy smísila do poměrně moderního uzlíku, který pak prezentovala v podobě toho kterého alba.
Její majstrštyk Operation: Mindcrime je z roku 1988. Znamenal mnoho jak pro tehdejší trochu skomírající rockovou scénu, tak i pro éru koncepčních desek, které dává i po letech dobrý příklad. Další nahrávky už sice takové kvality a slávy nedosáhly, Queensryche ovšem s každou spolehlivě uspokojili potřeby fajnšmekrů i milovníků klasického rocku.
Dedicated To Chaos je jejich dvanácté album. Rozhodně nepatří k těm nejlepším – na to je tato kapela hudebně příliš čitelná a klasická. Není ale ani špatné, neboť skvělí instrumentalisté sdružení kolem neméně výtečného zpěváka Geoffa Tatea prostě odvedli dobré řemeslo.
Diskutabilní je úkrok, který na počinu učinili. Poodešli od vycizelovaných rockových kompozic a přinesli tucet skladeb, které se výrazně vzhlédly v poprockových rádiových vlnách.
Háček je v tom, že se v nich Queensryche příliš pohybovat nedovedou, a tak se tedy snažně snaží, staví melodické klenuté refrény, ale ve výsledku nedosahují ani poloviční pozice těch, kteří se v mainstreamu pohybují dnes a denně.
Z pohledu rádiového posluchače je Dedicated To Chaos nuda. Z pohledu fanouška progresrocku je to dobře odvedená práce se zbytečným podbízením se jinde.

Queensrcyhe: Dedicated To Chaos
Roadrunner Records/Warner Music 53:55

Hodnocení: 55%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 20. září 2011)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)