Kill

Jedna z nejhorších společností, které na našem trhu operují, se jmenuje Killtec. Je z Německa, má v Čechách několik prodejen a vyznačuje se zbožím povětšinou nekvalitním nebo nesmyslným. Soudím tak z osobní zkušenosti, neboť před časem jsem měl bláhový dojem, že tato veselá podnikající partička vozí do České republiky sportovní zboží laciné, a tedy na to jde chytře. Chyba lávky.
Killtec jsou pro mě typičtí tím, že na své zboží mají neustále slevy. Vzhledem k tomu, že jde v mnoha případech o nepřekonatelný šunt, je sedm stovek za zlevněnou trekovou obuv cena pouze orientační. Ty křusky by měly stát stovku, jenom materiál.
Loni jsem si chtěl v Killteku na Smíchově koupit vlněné zimní rukavice. Prodavačka mi nabídla pět párů, ve všech byla díra. Koupil jsem si šesté, ve kterých jsme si ani já, ani prodavačka díry nevšimli. Doma jsem ji ale našel, mezi palcem a ukazováčkem.
První boty jsem si v Killteku koupil před čtyřmi lety. Stály asi tisícovku, byly zimní a po zavázání se stažená obuv s prvním krokem okamžitě uvolnila. Na ulici jsem je tedy musel neustále převazovat, neboť byly věčně volné a vyzouvaly se. Později, asi po týdnu, začalo být až neuvěřitelné, jakým způsobem se uvnitř sypaly. Nakonec se rozedraly tak, že každý krok v nich vysloveně bolel, neboť vnitřní vystýlka byla z pořádně tvrdé chemie.
Letos jsem se rozhodl koupit si v prodejně Killtec tzv. festivalové boty. Jde o sportovní obuv, která je tak laciná a šeredná, že když se na festivalu vlivem nepříznivého počasí zničí, nebude to majitele mrzet. Tomuto zadání Killtec naprosto vyhovuje.
Nízké botky, které stály nějakých sedm stovek, letošní festivalovou sezónu vydržely. Vyžadovaly ale úpravy. Výrobce totiž dospěl k závěru, že je opatří tkaničkami dlouhými 130 centimetrů, tedy dlouhatááááánskými. Prý je to trend u exotů. Při zavazování alenutně narazíte na problém, neboť tak dlouhé tkaničky utáhnete jenom v případě, že se naučíte jiný grif, než jaký jste používali dosud. Mně se to bohužel nepodařilo, a tak jsem si chtěl v Killteku koupit tkaničky kratší.
Jak jsem dopadl? Tkaničky tam neprodávají, exoti si je nemění. V Hervisu tkaničky dlouhé 110 cm neměli, u Bati také ne. Baťa mi ale nabídl 120 cm s argumentem: „Jsou jen o deset centimetrů delší.“ Tak to by mě nenapadlo.
Nakonec jsem si koupil tkaničky metrové, přesně ty, které potřebám obuvi z Killteku odpovídají.
Tímto nikomu nedoporučuji nakupovat výrobky značky Killtec.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)