Rázný vstup Tonyi Graves

Tonya Graves, v Praze usazená rodačka z Peekskill ve státě New York, zpívala kromě funkových Monkey Business s bigbandovým New Orchestra of Dreams Štěpána Smetáčka, Blues Bandem Luboše Andršta, tanečními Liquid Harmony nebo v projektu Kašpárek v rohlíku. Na svém sólovém albu I’m The Only Me (Jsem jaká jsem) je ale popová diva. Představuje se nadto jako zručná zpěvačka s překvapivě zajímavými barvami hlasu.
Má v něm bluesovou syrovost i soulovou jemnost, proto je schopna s ním spoluvytvářet písničkám různé atmosféry a současně být vždy přesvědčivá. Z jejího projevu prýští jasné rozhodnutí a přesvědčení o správnosti projektu i jednotlivých písniček.
Kolekce je nebývale vyrovnaná. Její poutavá atmosféra sice trochu pobledne s okatě tanečními kompozicemi (Better Than You Know, Megastar (Chris Sadler Club Mix)), písně I’m The Only, Not Enough, 39 Reasons či především duet Keeper (s Kryštofem Michaelem) obohacují ale repertoár tuzemského popu o velmi silné položky.
Vzniklo pozoruhodné album, které si pro dobré skladby, skvělou interpretaci i celkovou barevnost zaslouží více pozornosti, než se obvykle popovým deskám dává. (jaš)

Tonya Graves: I’m The Only Me
Supraphon, 46:30

Hodnocení: 75%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 1. října 2011)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)