Support Lesbiens na další poslech

Homobot je v představách Support Lesbiens jakýsi člověk – robot. Osmé řadové album tak pojmenovali, přičemž moderní technologii při jeho přípravě využili zejména ve zvuku. Je nenásilně přizdoben tanečními prvky, svobodně dýchá a je svou povahou velmi lehký. Producent Ecson Waldes se v tomto ohledu na kolekci podepsal velice pozitivně, pětici rozhodně v její cestě posunul.
Support Lesbiens přitom nadále jednoduše skládají na naše poměry netuctové písničky. A nadále tak nečiní s touhou dostat je do posluchačova života za každou cenu. V jejich novinkách trůní nenucenost – poklid, jenž na sebe poutá pozornost spíše zvolna.
Když si Homobota poslechnete poprvé, zbude po něm jen přitažlivý duet Keeper. Jakmile jej ale vyslechnete počtvrté, vystoupí z něho řada dalších znamenitých písniček, stejně jako čím dál tím lepší zpěv Kryštofa Michala, funkčně využité klávesové party (Shake It) nebo nápadité kytarové okamžiky.
Není to kolekce na první poslech. Nabízí ale poctivou hudební práci kapely, která v ranku chytrého pop-rocku s anglicky zpívanými texty patří na české scéně k absolutní špičce.

Support Lesbiens: Homobot
Universal Music, 38:15

Hodnocení: 70%

(Tato recenze vyšla v deníku právo 10. října 2011)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)