Michal David se rozhodl pro jistotu

Je pochopitelné, že nové album Čas vítězství vystrojil hitmaker Michal David v diskotékovém duchu. V té oblasti uspěl a zdá se, že se v ní umí ladně pohybovat. Nepochopitelné ovšem je, proč se tak dobrý muzikant nepokusil konečně napsat opravdu kvalitní a nadčasovou popovou písničku bez podpory kolovrátkových tanečních rytmů. Jako by byl bez ambic a pracoval de facto na společenskou zakázku.
V rámci spravedlnosti je třeba podotknout, že výše nastíněný návrh na nové desce částečně plní Tajemství, duet s Alžbětou Bartošovou. Chybí mu, žel, schopnost dostat se za po hudební i textové stránce za klišé balady.
Zbytek připomíná diskotéku osmdesátých let. Byť David a jeho tým využili moderních nahrávacích technologií, ve výsledku je zvuk kolekce uniformní a archaický. Skladby samotné splňují požadavek na jasný rytmus, který je základní podmínkou k tanci. Některé mají sice slušné melodické linky (Čas vítězství, Hej, nečekej), v zásadě se ale topí pod náporem rytmického nadbytku, včetně coververze skladby Celebration od Kool &The Gang.
Vzniklo spotřební album od skladatele a zpěváka, jenž se rozhodl zůstat tam, kde se mu dobře vede. Nebere ohled na to, že jinak poměrně slušné texty (od Hany Sorrosové) působí v některých okamžicích kvůli až teenagerskému obsahu z jeho úst poněkud komicky, stejně jako občasné zkreslení zpěvu, jež zřejmě částečně zastírá Davidův daný hlasový rozsah.
Závěrečný Megamix 2000, téměř čtrnáctiminutová kompilace jeho hitů, je pak tečkou za vykalkulovaným albem, po kterém toho nejspíš pro budoucnost mnoho nezbude.

Michal David: Čas vítězství
Sony Music, 59:40

Hodnocení: 25%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 1. listopadu 2011)Komentáře [ 1 ]

  • Kryspin napsal:

    Kdysi jsme se v kourici pauze behem jakesi jamsession bavili predstavou pozvat Majkla na koncert a pak ho potupne mucit a donutit ho kat se za sve zlociny proti hudebnimu vkusu. Tusim, ze nejlepsi navrh mel bubenik tehdejsi skupiny Destroyer, ktery navrhoval narvat mu do chrtanu ananas – pekne tou zelenou palmickou ven.
    Musim se priznat, ze tato predstava mi dodnes dokaze zprijemnit zamraceny den.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)