Potvrzeno: O blbcích se ví i venku

Dlouho to vypadalo, že o blbcích v čele této země víme jenom my a pár zvídavých lidí z blízkého zahraničí. Kykyna, šéf českých blbců, sice na postu českého prezidenta dělá všechno pro to, aby se o blbcích v čele naší země vědělo i v dalekém zahraničí, zdálo se to však být málo.
Před pár dny se ukázalo, že naší blbci už získávají popularitu na celém světě, a pakliže pozbyli veškeré vážnosti u nás, v zahraničí už ji ztrácejí také.
„Představitelé českých politických stran, které se v roce 1989 zmocnily demokratického procesu, nyní zneužívají systém ve svůj prospěch,“ píše prestižní britský týdeník The Economist. Českou politiku označuje za zahnívající partitokracii a jako důkaz pro své tvrzení uvádí kauzy Víta Bárty a Alexandra Vondry.
Anna Grzymalová-Busseová, odbornice na postkomunistický politický systém, tuto skutečnost označila za „uchvácení státu“, což znamená nadměrné využívání veřejných prostředků vládnoucí elitou.
„Je těžké odhadnout, jak hluboko je tento problém zakořeněn,“ píše dále list. Na pomoc si bere nezávislou studii tří studentů Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy Jany Chvalkovské, Petra Janského a Jiřího Skuhrovce. Její závěry jsou alarmující.
Takzvaný index zadávání veřejných zakázek ukázal, že 67 procent z 343 miliard korun vydaných v letech 2006 až 2010 není uvedeno v oficiální databázi zakázek. Ve 14 procentech vypsaných nabídkových řízení v této době měla soutěž pouze jednoho zájemce, který ještě navíc neodpovídal kritériím ministerstva pro místní rozvoj a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Netřeba podezřívat magazín a jeho respondenty ze zaujatosti či nadměrné nelásky k Nečasovi, Kalouskovi, Kocourkovi, Vondrovi, Kykyně a dalším politickým blbcům. Na vině jsou blbci. Kradou tak nešikovně, že to každý ví.Komentáře [ 2 ]

  • Struskar napsal:

    Nejhorší na tom je fakt, že lidi to možná štve, ale skoro nikdo proti tomu nic nedělá. Stačí aby měl lid podělanou Novu a nákupní ráje….a je spokojený. A zatím Nečas,Vondra a další ksindl bezostyšně rozkrádá ještě to málo, co nám zbylo.

  • František napsal:

    Já bych všechny vládní i nevládní zbohatlíky po převratu 1989, kteří by neprokázali jak k tomu bohatství přišli prohlásil za zločince a vlastizrádce a podle toho s nima také naložil!!!

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)