Prodali Lennonův zub. Co prodají příště?

Napadlo by vás před lety, že se jednou dočkáme dne, kdy jakýsi podivín, jinak zubař, zakoupí v aukci stoličku jiného podivína, jinak bývalého člena skupiny Beatles? Předpokládám, že sotva. Před pár hodinami se to ale stalo. Jelikož takové události dávají zelenou pitomostem ještě větším, je třeba se připravit se na nákupy, které budou daleko ohavnější, než prohnilý tesák, který už měl dávno kroutit svůj poločas rozpadu kdesi v úložišti odpadu.
Stoličku Johna Lennona koupil za více než 565 tisíc korun kanadský dentista Michael Zuk v aukci. Za tu láci se zmocnil prohnilého předmětu, jenž bývalý člen Beatles věnoval koncem 60. let své hospodyni Dot Jarlettové. Později se stal součástí sbírky Alana McGeeho, bývalého šéfa hudebního vydavatelství Creation Records.
Karen Fairweatherová z aukčního domu označila Lennonův zub za ohavný, nažloutlý a nahnědlý se zubním kazem. „John Lennon se vrátil od zubaře, dal ho své hospodyni a řekl, aby ho vyhodila nebo raději dala jako suvenýr své dceři,“ uvedla k dražené položce Fairweatherová.
V zahraničních hudebních kuloárech se nyní údajně šušká, že v dalších aukcích budou k prodeji zlomené nehty a mastné vlasy Ozzyho Osbourna, plivance Johnnyho Rottena, kulky Kurta Cobaina, kýta, kterou před lety nedojedl Alice Cooper, dvě říhnutí Gene Simmonse, hovězí pohled Meat Loafa, barevné sny Stevieho Wondera a panictví Justina Biebera. Vše za cenu převyšující vaše představy.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)