Zatracená prostořekost

Ne vždy je poměrně dobrý pánský vtípek pochopen zástupkyněmi něžného pohlaví tak, jak by pochopen být měl. V zásadě se to vlastně děje málokdy, a tak se docela klidně může stát toto. Podotýkám, že to není můj trapas.
Muž si na jednom mejdanu povídal s letitou známou jen tak o životě a poněkud přehlížel její kamarádku, která patřila ke zralým ženám za zenitem a nebyla z toho už řadu let zrovna nadšená. Navíc byla vztahovačná, takže každá věta, kterou před ní kdokoliv na adresu žen, věku, nemocí, dýchavičnosti, bezděčného nočního pomočování nebo smrti vyřkl, se jí bezprostředně dotýkala.
„Vídíš ji?“ naklonila se k muži letitá známá. „Tam je moje dcera.“
„Hmmm,“ zamručel muž uznale. „Kolik jí je?“
„Nic pro tebe, čtrnáct,“ sdělila s úsměvem.
„Čtrnáct? To je přece ideální věk na to, abych se vydal po jejích stopách. Cho, cho, cho.“
„Ty jsi blbej,“ konstatovala s klidem známá. Protože ho dobře znala, věděla, že to byl jen další oplzlý vtip, který muži běžně dělají.
Oplzlý vtip to ale nebyl pro její kamarádku za zenitem. Dotčeně se na muže podívala a on si toho všiml. Aby humoru nebylo málo, vysvětlil jí: „Kdepak, nebojte se, milá paní. Já nejsem na malé holky. Dokázal bych si to klidně představit i s vámi. Cho, cho, cho.“
Buch.
Dáma zrudla a vybafla: „No dovolte?“
„Pardon. To byl vtip,“ uváděl muž pravou míru vzniklý trapas.
„To bych prosila,“ poposedla si na své stolici žena za zenitem a dál civěla doblba, přičemž nálada u stolu prudce klesla k bodu mrazu.
To byl ale jen začátek. Jakmile se potom muž vydal za dalšími přáteli, sledovala jej žena za zenitem svým stárnoucím zrakem na každém kroku. Když se poté náhodou jejich oči střetly, olízla si smyslně rty a eroticky vypoulila oči na znamení, že je svolná absolutně k čemukoliv a kdekoliv.
Muže to vylekalo, přesto se na ni ještě několikrát podíval, snad aby ho její neměnná sexistická gesta přesvědčila, že je zrovna lovnou zvěří.
Když se kolem třetí hodiny ranní konečně vypravil z mejdanu domů, zastihla ho v taxíku esemeska. Stálo v ní: „Srabe! Ale jestli chceš, můžeš to zítra napravit. Napiš. Dona P.“
Pro jistotu si na čtyřiadvacet hodin vypnul telefon.
Zatracená prostořekost.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)