Máme číslo na Red Hoty, tedy na bubeníka

Zpráva, že 27. srpna 2012 vystoupí na fotbalovém stadionu Slavie v pražském Edenu americká skupina Red Hot Chili Peppers, udělala jistě mnoha lidem velkou radost. Pro mě osobně to bude velká satisfakce, protože mám v živé paměti první pražské vystoupení téhle kapely v roce 1996, kdy se představila v dnešní Tesla Areně, na kytaru hrál Dave Navarro a zpěvák Anthony Kiedis byl takový uzlík energie, že po asi pětatřiceti minutách vyskočil a dopadl na záda tak nešťastně, že kapela koncert přerušila a nakonec nedohrála kvůli zranění, které si při tom výskoku přivodil. Dluží mi tedy půlku koncertu ze šestadevadesátého.
Na Red Hot Chili Peppers mám dobré vzpomínky i mnohem osobnější. V roce 2009 vydala své první album superskupina Chickenfoot. S kolegyní jsme dostali od vydavatelství Warner Music telefonní číslo na bubeníka Chada Smitha, který je sice členem Red Hot Chili Peppers, ale tehdy byl i členem Chickenfoot. Bylo to číslo k němu domů a měli jsme volat někdy po poledni.
Když jsme se dovolali, zvedla přístroj jeho manželka. Řekla, že Chad bohužel není doma, ale že je na cestě na letiště a hned nám na něj dá osobní číslo na jeho mobil. Neprotestovali jsme a číslo, za které by fanoušci kapely Red Hot Chili Peppers zaplatili možná majlant, jsme přijali.
Za chvíli jsme se na něj dovolali Chadovi. Řekl: „Jedu teď zrovna na letiště, ale jestli je to nutné, rozhovor uděláme.“
Nutné to bylo a rozhovor vznikl. Vzpomínám si, jak mou v ten moment kolegyni Šárku nechal zopakovat slovo Chickenfoot, protože se mu prý líbí přízvuk, s jakým ho říká.
Možná bychom někde telefon na Chada ještě našli. Psali jsme si ho na takový malý ubrousek…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)