Veselé Vánoce s nejhoršími dárky

Dnes je Štědrý den, tudíž den, kdy se mimo jiné dávají dárky, ze kterých by obdarovaní měli mít radost. Ne vždy to tak však je, pročež varuji obě strany.
Tu jednu před tím, aby byla připravena na to, že držitel dárku od ní může jevit jisté známky zklamání, což v praxi znamená, že je zklamán velice a možná si ve vedlejší místnosti i z toho všeho trochu popláče. Druhou stranu pak přátelsky varuji předtím, že se vždycky najde nějaký ťulpas, který jí pod stromeček strčí dárek, jehož cena je nula nula nic, v horším případě zavazuje k nějakým povinnostem.
Když před lety dostal můj spolupracovník z tiskárny v Kolíně k Vánocům automobil, radoval se z něho prý jen okamžik. Ještě v noci po rozdání dárků jej jeho rodina přiměla k cestě kamsi za město, na jejímž konci byla návštěva známých, kteří je vůbec neočekávali a tudíž jevili známky hořkého zklamání (možná si ve vedlejší místnosti i poplakali). V dalších dnech si nechávala v autě vozit zadek spolupracovníkova manželka i jeho děti, a tak on stále jenom řídil, protože byl jediný z rodiny, který to ovládal. Těžko popsat jeho radost, když s vozem asi po půlroce narazil kamsi do betonového sloupku a tímto jej poslal na několik týdnů do opravny. Ještě větší radost měl, že koupě vozu rodinu tak zadlužila, že neměla na poměrně drahou opravu, a tak auťák dlel v pokladně hezkých pár týdnů a on ho nemusel řídit.
Má sestra mi před rokem nadělila pod stromeček vitamíny. Tvářil jsem se přátelsky, ale ve vedlejší místnosti jsem zamáčkl slzu v domnění, že si má sestra myslí, že již dávno nemám tak dobrou kondici, abych mohl na tomto světě existovat bez vitamínů. Mezi námi – všechny ty šumivé tabletky na klouby, růst chlupů, houstnutí vlasů, zviditelnění erekce a rychlejší chůzi přes koleje jsem v naprosté tichosti a bez obalů vyházel do řeky. Za pár měsíců z ní rybáři nejspíš tahali podivně pokroucené pstruhy…
A do třetice kamarád – vtipálek, který jednom ochodním středisku své tetičce navrhl, že spolu koupí pro ni vánoční dárek a půjdou rovnou do oddělení spacích pytlů. Byl by to dobrý fór, kdyby tetička (jinak s obrovským smyslem pro humor) nedržela tři měsíce dietu, a to marně. Mám pocit, že s ním pak stejně dlouhou dobu nemluvila.
Inu, pozor na Vánoce. Může být hůř než před nimi.
Hezké svátky.Komentáře [ 1 ]

  • petra nýčová napsal:

    :)))))co od tebe čekat pozitivního, že???krásný vánoce přejeme a jardo, díky za knížky, jenže faktura nikde, musíme se srovnat!nemůžu jít do nového roku s dluhem, to musíme pořešit…ještě jednou děkuju a až se u nás stavíš, tak si je ještě podepíšeš, ju???

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)