Dopis nešťastnému umělci

Hynku, sice chápu, jak traumatizující je napsat osmdesát rozhlasových her za dva dny a všechny dostat odmítnuté zpátky oblemcané od párků, tresek, paštik a já nevím, co všechno ten idiot v tom rozhlase žere, nicméně pořád si myslím, že to nebyl důvod spolykat prací prášek, zapít ho jabčákem a běhat nahej po Václaváku a vyřvávat, že jsi Ježíš Kristus. Jak vidíš, výsledkem je jen to, že teď ležíš na přetopeným áru, seš spoutanej koženýma páskama, připevněnej ke kleci policejníma klepetama a ještě ti každou hodinu chodí uslintanej doktorskej odborář vysvětlovat, že když už sebevražda, tak jedině rozřezáním na kousky, a že jeho plat neodpovídá výši jeho výdajů a stará ho kvůli tomu podvádí s rotopedem.
V zásadě si můžeš vybrat ze dvou možností. Buď se staneš opravdovým umělcem, všechna ta odmítnutí poneseš jako poctu a budeš se těšit na svou slávu po smrti (čili rozstrkáš na dobře přístupná tajná místa několik svých rukopisů, aby si nálezci užili také nějaké té šikany), anebo se vrátíš k dopravním podnikům a jako revizor si zase necháš od italských pásků narvat do huby ten novej druh odpadkovýho koše, kterej jste umístili do některých stanic jako pojistku proti terorismu. Musím ti ale rovnou říct, že po té plastické operaci tenkrát vypadal ještě hůř než bratranec našeho přítele J.R.G.Č.P.Č. (tohle idiotský křestní jméno má prý po bombarďáku, na kterým za války lítala jeho teta), jemuž při porodu omylem vycucli ve vývěvě oko a zmatený porodník se ho pak kvůli tomu snažil nacpat matce zpátky do lůna, takže chlapeček utrpěl svůj první infarkt už po třiceti vteřinách na tomhle světě.
Je teď sice debil, ale zase používá jazyk, který nikdo nezná, takže ho navštěvujou chlápci z Mosadu a když se obvykle do hodiny vožerou, vyprávějí u nich doma, jak v Argentině loni čapli Hitlera zrovna když hrál na foukací harmoniku Škoda lásky a pouštěl si k tomu to poslední porno s japonským zápasníkem sumo.
Ty jsi ale umělec, o tom nepochybuju. Zatni zuby a zotav se. Na byt, který ti zase vykradla ta blonďatá čubka odvedle, ti dohlédnu. Nevytlučeme z ní ale už asi těch pět set tisíc dolarů, které jsi zdědil po svém synovi, co se loni omylem oběsil na pásku z fesťáku, a měl jsi je v pračce. Pokusím se aspoň zjistit, co si za ně koupila.
Měj se fajn a neklesej na mysli. V novinách psali, že lék na tu vzácnou formu Alzheimera, kterou máš v levé části těla a vystřeluje i doprava, prý vymyslí za deset let. Pak budeš fit.
KamilPřidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)