O co jim jde?

Přistihuji se při tom, že „O co jim jde?“ je v současnosti nejčastější otázka, kterou si pokládám. Pasuje situacím, na něž narážím každý den.
Opravdu by mě zajímalo, o co jde například slovenské podvodnici Alexandře Svobodové? Narodila se před třiceti lety jako Martin Sloboda a v roce 2002 si nechal(-a) v Německu změnit pohlaví. Potud vše chápu, ale není mi jasné, proč si v Bechyni v jižních Čechách před několika roky otevřela gynekologickou ordinaci a na základě zfalšovaných dokladů o potřebném vzdělání a povolení ordinovala a nechávala si úkony proplácet od zdravotní pojišťovny? Setkal jsem se s několika muži, kteří si nechali změnit pohlaví. Jedním z důvodů (i když ne vždy hlavním) bylo, že je pohlavně přitahovali muži. Sloboda alias Svobodová si ale otevřel(-a) gynekologii, kam chodí takřka výhradně ženy. Pokud měla potřebu nahlížet do ženského nitra skrze orgán, nechápu, proč nezůstala mužem a neotevřela si gynekologickou ordinaci v tomto stádiu proměn? Možná by tu a tam dostal i nějaký bonus v podobě styku zdarma.
Netuším ani, o co jde pražskému primátorovi Svobodovi (že by nějaký příbuzenský vztah s falešnou gynekoložkou)? Doktůrek, který se stal nedůvěryhodným ve chvíli, kdy vstoupil do strany neslušných lidí ODS (namátkou jmenujme Klause, Topolánka, Nečase, Vondru, Béma, tedy ty, kteří slovo slušnost z bezpečnostních důvodů nevyslovují) a po posledních volbách v Praze o sobě drze tvrdil, že je slušný člověk, přičemž nedbal vůle voličů a spojil se s ČSSD, protože mu nabídli primátorské křeslo (to slušný člověk nedělá), se opět odhalil. V rozhovoru na ČT24 tvrdil, že to, co napsalo Rudé právo, je lež. Tento vzácný mimoň zřejmě dvacet let chrápal, protože si nevšiml, že na českém trhu není Rudé právo, ale pouze deník Právo. To je jako kdybyste si chtěli koupit jízdenku do Gottwaldova nebo v cukrárně požadovali zákusek bez náhražek. Nic takové prostě neexistuje. Myslím si, že by funkci primátora neměl vykonávat lůzr, který má dojem, že když si ováže krk motýlkem, dělá to z něho něco jiného.
Nevím ani, o co jde ministru školství Dobešovi. Muž, který proslul tím, že podělal čerpání peněz z eurofondů, vyhodil devadesát milionů za přípravu reformy školství a ve svém úřadu na příkaz Klause zaměstnal fašouna Bátoru, nyní mimo jiné volá po zavedení školného na VŠ. Udivuje mě, že politická reprezentace, které se dostalo vzdělání zdarma, chce, aby bylo zavedeno školné, na které budou mladým lidem půjčovat banky. Jednoznačně jí jde o podporu bank, jejichž systémem fungování je státem posvěcená lichva, a také o zadlužení člověka na prahu života. Podporuji protesty studentů vysokých škol a pevně věřím, že dojde-li na defenestraci, odbude se její první fáze alespoň v sedmém patře, aby to mělo smysl. Nechápu ale, proč to Dobeš dělá?
Logicky jsem samozřejmě vyloučil variantu, že mu jde o to, aby se naše země měla ekonomicky lépe. To byl nebyl v týmu blbců.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)