Pád na hlavu z lásky

Pátek odpoledne (27. 1.), Náměstí Míru v Praze, kousek od tramvajové zastávky směrem do Vršovic. V hlavní roli poměrně opilý lůzr, pořád ještě ve stavu, kdy byl schopen vycedit nějaké emoce a tvářit se zkroušeně. Ve vedlejší roli zachovalá žena kolem padesátky, dáma, která zjevně nečeká na tramvaj denně, ovšem ten pátek jí zřejmě vypověděl službu mercedes nebo jiný vůz v ceně nad milion, který získala od manžela či milence darem za své výkony v poloze vleže.
Lůzr, odhadoval bych mu tak mezi šedesáti a hrůznou smrtí, se zastavil dva metry od dámičky tak, aby jej za svými zády neviděla, spíše jen tušila. Potom na ní delší dobu zamilovaně civěl a jeho alkoholem promáčená očka se pokoušela vyloudit pohled beznadějně zamilovaného romantika. Alkohol z něho přitom čpěl a on se pomalu dostával do lehkého předklonu.
Za chvíli si ho dámička všimla, ale protože byla zřejmě na podobná dvoření zvyklá (ostatně mercedes jí v té věci jistě osvěžoval paměť), zůstala stát na místě. Jenom zarputila hleděla k zákrutě, ze které měla očekávaná tramvaj vyjet.
Lůzrův předklon se mezitím prohluboval a pomalu připomínal pravý úhel. Přesto nadále na dámičku civěl, pomalu polykal a jeden by si fakt myslel, že se v něm vzepjal muž, který našel osudovou lásku.
Trvalo to ještě chvíli, a pak to přišlo. Lůzr sebou žuchnul na chodník. Předklon už totiž nabral takovým grádů, že těžká hlava strhla jeho zpuchřelé tělo na chodník.
Dámička nehnula brvou. Lůzr začal něco mlít, chytil se za čelo a pomalu se pokoušel vstát. Sprška vulgarismů na adresu dámičky byla dokladem toho, že se právě odmiloval. A zatímco ona neustále nedočkavě hleděla k zákrutě, on se odšoural zamáčknout si někam klubající se bouli na čele.
Ach, ta láska pozemská.Komentáře [ 4 ]

 • petra nýčová napsal:

  opět famozní, opět změna nálady :-)super

 • David napsal:

  A opravdu , ale opravdu nezačnete jardo po tomhle zážitku chlastat ?! -)

 • Angela napsal:

  Shodou okolností jsem v pátek odpoledne byla tamtéž. Ještěže jsem se tomu „krasavcovi“ vyhnula. Upřímně doufám, že chlastat nezačnete, abyste tam za pár let nepadal na čumák vy.

 • Nada napsal:

  No to by byla jiste velka ztrata, pro vsechny vase ctenare, ale predpokladam, ze vas, uz jen tak neco, z miry nevyvede :-)

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)