Slovenská zpěvačka Tina je sexy po svém

Popová zpěvačka Tina si před časem získala především doma na Slovensku dobrou pověst i značnou popularitu. Ta ji zavála až k postu moderátorky vyhledávací soutěže ČeskoSlovenská SuperStar, kde statečně sekundovala Leoši Marešovi.
Pro její nové album jí sláva umožnila pozvat si do studia několik hostů a nahrát kolekci s dobrým zvukem a s ambicemi takovými, že by se ráda tvářila světově. To se však bohužel nepodařilo. Ve srovnání s předešlým albem Veci sa menia (2009) jde dokonce o kvalitativní sešup.
Tina není špatná zpěvačka. Nelze ji sice považovat za zvlášť výraznou, její hlas si tak snadno nezapamatujete, v ranku východoevropské obdoby r’n’b či, elektronického popu chuceného prvoplánovými tanečními postupy a hip-hopem to však stačí.
V první řadě je jisté, že ona a její autorský tým neměly dostatek dobrých písničkových ani producentských nápadů. Ty na desce jsou totiž ve valné míře nezajímavé a nevýrazné. Některé by koneckonců vůbec nemusely být přítomné a kolekci jako celku by to nesporně pomohlo. Potíž je, že takových je mezi jedenácti písněmi dobrá polovina.
Jestliže na předešlém počinu byla Tina v textech písniček poměrně dospělá, ve svých sedmadvaceti letech se paradoxně rozhodla o návrat k hloupým pubertálním postřehům, čímž celé neslané a nemastné nahrávce takříkajíc nasadila korunu.
Dozvíme se, že tedy má kohosi v hlavě a vlastně ho má všude (Mám ťa v hlave), že po třech letech potkala někoho jiného a s ním je to lepší (Si sám) nebo že jí lásku s někým, kdo by mohl být její bejby, všichni závidí, což těm dvěma vlastně pomáhá (Bejby). V písničce Pomaly zase zpívá o tom, že si s partnerem rozumí beze slov a oba vědí, že ten druhý chce jenom „ouuu“.
Jinými slovy – těžko lze přijmout název alba S.E.X.Y. jako lákadlo. Posluchač by se mohl při poslechu některých písniček cítit spíše trochu hloupě.
Mohl by se cítit také podveden, protože tahle nahrávka postrádá energii, drajv, provokaci a nutný hudební život. Je to směs písniček diskotékových, pomalých, ale především vycucaných z prstu. Tváří se sice jako komplexní skladby, ovšem fakticky jsou nahrané bez koncepce a vývoje.

Tina: S.E.X.Y.
EMI, 43:19

Hodnocení: 35%

(Tato recenze vyšla 2. ledna 2012 v deníku Právo)Komentáře [ 3 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)