Křest skončil. Zapomeňte.

V pátek proběhl v Městském divadle v Broumově tzv. velký křest mé nové knihy A když tě chytím. Pozval jsem na něj i svého vydavatele Zdenko Pavelku a byla ve mně malá dušička, protože tento muž je bezpochyby intelektuál a já měl pocit, že až zhlédne náš venkovský kabaret plný rozpustilých čísel, často na hranici trapnosti, bude zhnusen a požene mě ze svého nakladatelství svinským krokem pryč.
O co větší ale byla má radost, když mi po akci, kterou zhlédl hned dvakrát (křty totiž byly dva) sdělil, že je nadšen a soudě podle jiskérek v jeho očích (bylo ještě příliš brzy na to, abych je přičetl na vrub alkoholu) jsem neměl důvod mu nevěřit.
Jsem trémař, a tak jsem se bál hned několika věcí. Třeba dětského sboru, protože jeden nikdy neví, co dětské srdce nadchne a naopak zprudí. Srdce členů dětského pěveckého sboru byla ovšem jednoznačně nadchnutá, a tak mě jen mrzelo, že zpěvačka Pája, na první pohled vůdce a silná hlasová zbraň dětské ekipy, neměla v pořádku hlasivky, a jak ji ten večer osud nepřál, začala posléze svévolně krvácet z nosu. Po půlhodině neúspěšného zastavování krvotoku jednou kamarádkou jsem si uvědomil, že je mezi námi Marie, přítelkyně Jiřího Kučerovského, který na akci s Tomášem Klusem hrál, a ta je minimálně zdravotnice.
Už když jsem ji za Pájou vedl, vzala si cestou ze střechy zaparkovaného vozu hrst sněhu a mně bylo jasné, že naše Pája bude v cizích, leč dobrých rukou.
Nadchla mě kapela Imodium, protože historicky poprvé na mém křtu neprudila. Nedokážu si to zatím vysvětlit, možná se z hochů stávají profesionálové. Přijeli včas, zapojili aparát, vystřihli písničku Smooth Criminal ve verzi od Alien Ant Farm a přidali ještě jednu svou. Navíc si k Smooth Criminal vymysleli kostýmky i choreografii, a kostým kytaristy a zpěváka Thoma byl dokonce tak odporný, že jsem z něho byl vysloveně nadšený.
Petr Bende přijel až z Ostravy, zahrál dvakrát a zase odjel, protože chtěl být se svou rodinou. Místní muzikanti byli z jeho muzikálnosti nadšení, stejně jako jsem byl v minulosti několikrát já. Tomáš Klus s Jiřím Kučerovským se zdrželi přes noc, což bylo v plánu, načež Tomáš vzal svůj pobyt v malém Broumově (který jej ten večer velmi obdivoval) vážně a žil nadoraz.
Skupina Mud From Heaven ode mě na pódiu dostala možná první otázky od novináře ve své kariéře a řekl bych, že frontman Vojta s odpověďmi uspěl, ač si doteď myslí, že nikoliv. Jiří Heller přivezl didgeridoo a byť jsem byl trochu skeptický, diváky dostal, a dostal i muzikanty ze skupiny Ledvin Stones, kteří jeho hru sledovali pozorně už při zkouškách. Navíc byl ironický až vtipný, což skvěle zapadlo do drsného humoru nás, broumovských mužů.
Břišní tanečnice Sahar a Malak poutaly pozornost od chvíle, kdy vstoupily na pódium, a já pak nestačil odrážet nápory mladých mužů, kteří se mě ptali, zda na krásnou Malak nemám její tajný telefon. Kdo jiný by ho také měl mít, že? Tvrdošíjně jsem tvrdil, že ho sice mám, ale slíbil jsem jí, že ho nikomu nedám, což byla lež, protože já ho, k čertu, také nemám.
Fenomenální byla polská zpěvačka Pamela. Je jí šestnáct, vypadá na sedmnáct a hlas má takový, že leckterý napodobovatel hlasu Michaela Jacksona ten večer bledl závistí. Pro mě byla skvělá v tom, že jsem si mohl v rozmluvě s ní procvičit polská slovíčka. Jen jsem si nemohl vzpomenout, jak se řekne polsky „telefon“…
Potěšily mě i obě členky SouDiv A+B. Samy si napsaly scénku, samy ji zahrály, samy si pro ni vše připravily s pečlivostí převelikou, ač dobře věděly, že jí už třeba nikdy nikde nezahrají. Upřímně říkám, že za dva roky, co jsem je neviděl hrát, udělaly opravdu velký herecký pokrok. A mně věřte, jsem kritik.
Večer se pilo, leč historky z této akce nelze publikovat. Teď je několik hodin po křtu a mně je smutno. Protože to skončilo.
Nesnažte se mě ale uklidnit. Mám tenhle stav rád.

Aktuálně připojuji odkaz na krátký záznam od Tomáše Cirkla:

http://www.youtube.com/watch?v=lP3cGtQ6XS4&feature=youtu.beKomentáře [ 4 ]

 • Lucas napsal:

  Opet paradni akce.Diky za pozvani.Mrzi me ze jsme nemohli zustat na after party.Tak snad zas priste.Diky Jardo. ;-)

 • Nada napsal:

  Pekne pokoukanicko, blahopreji k povedene akci :-)

 • Kristýna Hladíková napsal:

  No, abych pravdu řekla. Nemohla jsem se křtu dočkat. Byl pátek 10.2 a mě,nevím jakým způsobem utkvělo u hlavě, že dnes je ten velký pátek. Takže ségra má volno v práci tak jí vemu sebou, od půl šesté večer začali holčičí připravy, lístky jsme měli až od 20:00. V 19:15 jsme volali místní tágo a chtěli jsme v divadle být v předstihu. Tágo přijelo asi v 19:35, řikám :hoď nás na námko, jdeme na Jardu Špuláka-křtí knížku. Taxik nás přivezl před divadlo,ale tam byla tma a hlavně nikdo nikde. Už mě to přišlo divný,když tam vysel jenom plakát s datumem 17.2. Říkám sestře , tak kolikátého je dneska? A ona říká,dnes je 10.2 vole! No tak jsme se s úsměvem otočili,skočili k Otrokovi na skleničku a znovu si zavolali tágo domů. Mamka z nás měla legraci,protože dopoledne u ní v práci v kadeřnictví jsme společně četli v Broumovských novinách pozvánku na křest knížky. Ale datum? Magický! A není to jen Váš dům v Praze, v Broumově jsou taky divný domy a hloupý lidi. Jeden se zde právě doznal.. Ale stálo to za to i tak..

 • Lucas napsal:

  Inspirace pro pana Hellera.Na priste. :-) http://www.drsnysvet.cz/beatbox-s-didgeridoo/

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)