Obrana astrologie

Tu a tam se v tisku objevují informace o tom, jaká že je astrologie, k čemu slouží, kdo ji praktikuje a především jaký je to podvod a jak se na ní dá vydělat. Naposledy se objevil článek o ní ve čtvrteční Mladé frontě Dnes. Přestože kolegyně redaktorka byla nakonec překvapena tím, kolik informací o ní astrologům horoskop prozradil, body astrologii nakonec v podstatě nepřiznala.
Občas se zmíním o tom, že jsem měl v minulosti s astrologií co do činění. Zmiňuji to tedy i nyní. Mám za sebou její studium pod dohledem paní Elišky Landovské a několik let, řekl bych, praxe. Nikdy jsem si za horoskop či výuku, kterou jsem prováděl, neřekl ani korunu, čili neobhajuji něco, co by mi přinášelo zisk.
Astrologie je v první řadě přesná. Astrolog čte v symbolech a každý úhel, který mezi planetami či hroty domů v horoskopu je, může znamenat cosi zásadního. Dokonce se spolu váží vztahy, které na první pohled v horoskopu stojí na různých stranách onoho kruhu.
Astrologii nelze zneužít. Pokud totiž astrolog nezná přesný čas narození jedince, nemá šanci dostat se k jeho pravému já. Jistě, rámcově se ve vás vyzná už jenom na základě znalosti data narození, ale přesný bude až s tím přesným časem. Čas narození je heslo, které nikdo nenosí na čele. Nebojte se astrologů – pokud jim nevyzvoníte čas vašeho příchodu na svět, vaše ochrana je velká.
Je-li astrolog i dobrý analytik, pomůže vám orientovat se v problému, který na konzultaci s ním přinášíte. Pokud si necháte udělat horoskop jenom proto, abyste se přesvědčili, jak je astrologie hloupá, bude to pro vás ztráta času a leckdy i peněz. Astrologie dobře řeší konkrétní problémy, konkrétní témata.
Nemyslím si, že astrolog by měl být ten poslední, za kým člověk jde, když už stát, přátelé či rodina nemají sil na to s ním jeho problém řešit. Ta mrška ale někdy vyžaduje, abyste byli silní. Pro mnohé je to důvod na ni zanevřít. Pro ty opravdu silné je to možnost ještě více posílit.
A pokud hledáte dobrého astrologa, dejte na doporučení. Pamatujte si, že ti, jejichž nabídky visí na všech nárožích, jsou příliš vytížení a nebudou na vás mít dost času. Skuteční mistři nejsou vidět a nikde jejich jména nenajdete. Ti skvělí se doporučují ústní cestou. Nikdy si také nenechte horoskop pouze vytisknout, bez ústní konzultace. Na to je počítačový program a v takovém horoskopu jsou opravdu jen velmi obecné kecy.

P.S.: Když jsem horoskopy aktivně vykládal, mými klienty byli mimo jiné slavná zpěvačka i zpěvák, jejich méně slavní kolegové, jeden sportovec, politik na úrovni pražského magistrátu a také zdatný operatér. Nebyl jsem asi tak dobrý astrolog, ale zpětnou vazbou od výše jmenovaných byl – bez výjimky – údiv. Zvláště když se mé výhledy naplnily v praxi.
Hezký život.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)