Podoteky pro tento víkend

1/ Ve čtvrtek se měla poprvé sejít v Ústí nad Labem Evropská romská strana. Nesešla se ale, protože zažila tunel dříve, než měla možnost naznačit, o co jí kráčí. Ústečtí členové strany totiž marně čekali na pokladníka Jana Horvátha z Prahy, který nedorazil a nereagoval ani na urgence přes sms nebo telefon. Horváth před čtrnácti dny sbíral mezi ústeckými Romy podpisy pod petici a požadoval i stokorunu na členskou legitimaci. Vybral sotva pět tisíc, nicméně už se neobjevil. Jiné české strany tunelovaly stát i sebe až po svém vzniku. Evropská romská strana na to šla od lesa a rozkradla se ještě před prvním slavnostním „výkopem“. Říká se tomu Kykynův syndrom.

2/ Jistý básník mi napsal, že se rozhodl nějaký čas netepat na papír ani do skal (jak v opilosti tu a tam činil) své negeniální verše a počkat, co to udělá s lidmi. Dosud byl zajímavý leda tak tím, že jeho jméno nikdo neznal a žádný jeho verš nevešel do dějin, ba ani do dějin jeho rodné severočeské vísky. Obávám se, že jeho mlčení bude všem šuma fuk. Za pokus to ale jistě stojí, jak jinak na sebe strhnout pozornost?

3/ Jako jarý mladík jsem před několika lety zašel pro radu k jednomu pražskému filozofovi. Doporučil mi ho kamarád a dodal, že budu koukat. Filozof mě uvítal s lahví rumu v ruce a konstatováním, že chci-li radu, mám přinést další. Na to jsem byl samozřejmě připraven a vytáhl jsem prezent z igelitky. Pak jsme seděli, on chlastal rum, svěřil se mi, že ho fascinuje Hitler, a nakonec mi řekl, že jsem složitý případ a uvidí se. Když jsem odcházel, dožadoval se honoráře v podobě další lahve. Odmítl jsem mu ji dát, a tak mi vztekle sdělil, že to u mě už vidí spíš na tu horší stranu. Bastard. Fakt nemám rád filozofy.

4/ Křest mé knihy proběhne v Broumově v pátek 17. února od 17 a 20 hodin. Byl jsem teď dva dny v Broumově na zkouškách a přípravách na tu akci a zjistil jsem, že moji tamní přátelé jí žijí více a hlouběji než já. Zastyděl jsem se a nořím se do ní.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)