Česko hledá moderátory

Již mnohokrát se na různých českých kulturních akcích přenášených do éteru ukázala velká bolest tuzemského šoubyznysu. Nejsou dobří moderátoři. Jsou jen průměrní, sobecky sebestřední a nedobří.
Před několika dny sáhla produkce cen Český lev k experimentu a nominovala na post moderátorky večera Lucii Bílou. Ve čtvrtek pořadatelé Andělů tak učinili s Martou Jandovou. Přestože si obě dámy hned v úvodu andělského večera řekly, jak jim to jde i sluší, pravda to byla jen padesátiprocentní. V nové roli neuspěly. Moderovat předávací ceremoniál totiž není totéž, co moderovat koncert.
Hanba to pro ně ovšem není, protože ony jsou v první řadě zpěvačky. Nabídku moderovat sice přijímat nemusely, ale jistě samy moc dobře vědí, že dobří moderátoři pro konkrétně hudební ceny chybí. Ta skutečnost sráží úroveň takových pořadů o dvě třídy níže, než by mohly být.
Úkol je tedy jasný. Česko hledá moderátory, kteří ustojí velké pódium, odpovědnost, budou lehce vtipní, nebudou trapní a pochopí, že večer není jejich, ale těch, kvůli kterým se koná.

(Tato glosa vyšla v deníku Právo 10. března 2012)Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)