Děvka, která to zná

Zloděj Kykyna, jinak bohužel český prezident (naštěstí už ne dlouho), opět tragikomicky zaperlil. Když se provalilo, že jeho nohsled Pavka Bém (bývalý primátor Prahy) byl fakticky řízen pražským lobbistou Romanem Janouškem, dlouho zarytě mlčel. Později ve svém životním zmatení, leč možná konečně dostižen pocitem, že je obrovská nula, pronesl, že odposlechy ničí demokracii.
Je to asi stejná kravina, jako kdyby řekl, že křídla hyzdí letadlo nebo že bílá barva je hnědá. On by to přesto klidně řekl. Podobné kraviny přece vypouští do světa v pravidelných intervalech, seč mu na to mozková kapacita a síly stačí.
Já naopak soudím, že odposlechy demokracii chrání. Slizká politická kariéra Béma odjakživa vykazovala nepravost (například Opencard či Tunel Blanka). Teprve nedávno uveřejněné odposlechy jej ovšem definitivně odhalily. Vlastně odhalily to, co si každý o Pavkovi myslel.
Podle Zloděje Kykyny jsou přesto odposlechy nedemokratické. Ničí totiž demokracii, kterou u nás na počátku devadesátých let spolunastolil on a jeho parta vyčůránků. Ničí demokracii plnou arogance, asociálních kroků, sebestřednosti, rozkrádání, ponižování, demagogie a lží.
Takto pojatá demokracie je (bohužel to stále trvá) děvkou v rukou především pravicových politiků. Děvkou, která už dávno necítí žádnou fyzickou ani psychickou bolest, když ji bičují, každé další číslo považuje za prachsprostou rutinu, orgasmus zásadně předstírá, je škaredá, neboť o sebe nedbá, a páchne, protože se přestala mýt. Plynule nicméně přeskakuje z jedné politické postele do druhé, a protože jí to naučili, když jí cpou do rozkroku umolousané drobné, vysmívá se na povel prostému lidu za jeho bolesti, plive na jeho hrdost a plodí pancharty, jejichž otcové jsou čeští politici.
Bůh ochraňuj každého novináře, který na jakoukoliv nepravost českých politiků ukáže. Je to práce těžká a nebezpečná, a já jsem na tyhle novinářské borce hrdý a jsem rád, že patřím do jejich světa, byť se v něm starám jenom o bezvýznamné kulturní okénko.
Jestliže pravými hrdiny doby, která si žádá revoluci (a ta pomalu přichází, neboť dav ponížených se už občas schází k protestu a vznikají nová epicentra), nejsou opoziční politici, kteří si v minulosti i současnosti s děvkou s chutí zadali, pak největšími hrdiny doby jsou novináři, kteří odkrývají svinstva českých politických sviní. Proto je ostatně svině nikdy nemilovali.
Zpěvák skupiny Manic Street Preachers James Dean Bradfield si v pondělním rozhovoru posteskl, že v Čechách a v Polsku mají někteří lidé pořád pocit, že jeho kapela je komunistická. Nikdo tu prý nebere v potaz, že komunismus v Británii byl jiný než komunismus v Čechách a Polsku. Bradfield také jasně pojmenoval politickou situaci na ostrovech, a tím pádem zcela mimoděk i u nás.
Zloděj Kykyna, ODS, TOP 09 a Věci veřejné jsou škůdci země. KSČM a ČSSD jí nepomohou. Nevíme však bohužel, kdo je s námi.
Myslím si, že česká politická scéna potřebuje nového hrdinu typu Václava Havla. Nikdo z těch, kteří se na ní ve vrcholných funkcích pohybují, jím totiž není.
Na toho pravého čekáme, a já pevně věřím, že se už narodil. Podle Nostradama by měl být Mesiáš ze stejné rovnoběžky, která protíná Čechy.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)