Kouzelný Kuko

Včera mi zavolal kamarád Petr Fořt, mimo jiné český manažer skupiny Horkýže slíže, a pochvaloval si, jak se jeho ovečky vzorně chovají. Při té příležitosti zmínil incident, který měla ve čtvrtek kapela Neruda (jinak též Matěj Ruppert a Roman Holý) na internátu v Karlových Varech, kde z jeho oken v noci vyhodila televizi a další věci ze zařízení pokoje.
V kontextu uvedl, že Horkýže slíže si v krásném slunečném počasí vyjednali exkurzi do pevnosti Josefov v Jaroměři a nezapomněli navštívit ani zoologickou zahradu ve Dvoře Králové. Krásný námět na glosu.
Dnes (v neděli 18. 3.) jsem tedy zavolal Kukovi, zpěvákovi skupiny Horkýže slíže, a zeptal jsem se ho, jak to bylo. Kuko je zvláštní člověk, chlapík, kterého mám rád proto, že z něho padají fóry jen tak mimochodem. Když jsem s ním dělal před mnoha lety první rozhovor, na uvítanou mi do telefonu řekl: „Já jsem Kuko, ale neptej se mě proč.“
Dnes se zase rozněžňoval nad krásami zoologické zahrady a nezapomněl podotknout, že se byli s celou tou jeho punkovou kapelou podívat na mládě orangutana a bylo to krásné.
Když jsem se ho zeptal, jestli někdy vyhazovali věci z oken hotelů a rozbíjeli zařízení ubytoven či šaten, bezelstně odpověděl: „Dělali jsme to. Ale pak jsme si přečetli nějaké knihy, vyslechli jsme slovo boží a stali se z nás lepší lidé.“
Myslím si, že tahle věta by se měla někam vytesat. Tak alespoň na tyhle stránky.
Ta glosa vyjde v deníku Právo v pondělí 19. března.Komentáře [ 1 ]

  • Angela napsal:

    Měl jsi se ho zeptat, jestli mají ve Dvoře pásovce. V té pražské je někam schovali. Ale Horkýže mám ráda, tak snad se mi někdy zadaří vidět je živě.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)