Královna nočních polucí

Verš „Stéká mi po ruce, má ranní poluce“ má sice své kouzlo, nicméně je to jenom hořký obraz mučedníka. Mnohem horší je, když věci spojené s polucí mizí. Pro jasnost celého následujícího případu připomínám, že poluce je mimovolný výron ejakulátu, který probíhá ve spánku. Člověk se prostě v noci udělá.
Vyprávěl mi druhdy přítel Kučera příběh svého kamaráda, samozřejmě básníka (myslím si, že umělci své vztahy prožívají velmi těžce, skutečné i platonické). Odvážný chlapík se schopností tepat verše miloval konkrétní dívku. Po mnoha týdnech nadbíhání a dvoření se mu konečně podařilo dostat krásku na noc k sobě domů. Básník nakoupil víno a občerstvení, poklidil, setřel prach a ona dorazila o desáté.
Měla to být horká noc, a také byla. Básník, prahnoucí po pohlavním styku, dívku nejprve šálil, pak ji začala všemožně naznačovat, tlačil na ni a nakonec ji i prosil. Pominu-li to, že si nechala sáhnout na vlasy a při jedné téměř až rvačce ucítil básník dívčinu leklou bradavku na zápěstí, nic se nestalo.
Ráno kolem páté se dívka zvedla, že pojede do školy. Básník v sobě vyštrachal poslední zbytky gentlemana a nabídl se, že ji doprovodí k tramvaji. Stalo se.
Pár minut po páté přijela souprava a dívka si sedla pod dělníky, kteří jí s radostí udělali na sedačce místo, aby mohli z vrchu hledět do jejího hlubokého výstřihu.
Básník, unavený a zničený, stál na zastávce a smutně hleděl. Neměl co ztratit, té dívce byl ukradený. Přesto se v něm rozehřála poslední kapka lásky či básnické bolesti, a když se tramvaj rozjížděla, do otevřeného okénka zakřičel: „Buď zdráva, královno mých nočních polucí.“
Viděl ještě, jak dívka zčervenala, stejně jako zahlédl, kterak dělníci odložili Blesk, a na dívku pohlédl s dychtivostí a otazníky v očích domnívaje se, že by mohla být i jejich královnou nočních polucí.
Básník tehdy zatloukl poslední hřebíček do rakve – královnu svých nočních polucí už nikdy neviděl.
Bolelo to.Komentáře [ 1 ]

  • Brice napsal:

    No to mně zajedme1 nejvedc. Asi jsi už dospěl k ne1zoru, že ODS změnit nejde nebo jen ztěžka a bude to trvat dlouho. Nicme9ně přece jenom neldao by se vedce věced ree1lně ovlivnit le9pe za pomoced kandidatury do te9to strany než za Svobodne9? Ote1zkou je, zda prosadit aspoň něco trošku byť dle tve9ho ne1zoru nedokonale9ho nebo bfdt dlouhou dobu a možne1 na věky pod 5%. Na druhou stranu by aspoň bylo sympaticke9 vidět, že některfdm lidem nejde o ta křesla a prosazujed svůj ne1zor bez ohledu na jeho momente1lned podporu ve společnosti.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)