Podoteky: Kutil Pepa, Kykynův vopruz, venkovský učitel a inspirace

1/ Brzy ráno mi volal kamarád Pepa, že má problém. Byl v jednom nejmenovaném českém hotelu, kam se vypravil se svou víceméně tajnou milenkou. Když v noci dorazili do erotikou dýchajícího hotelového pokoje, plni dychtivé touhy vyjít tomu volání vstříc, zjistili, že lůžka jsou dva metry od sebe, a každé z nich je všroubované ve zdi. Pepa není žádný kutil, ovšem na svém megauniverzálním nožíku má i šroubovák. Poslal přítelkyni do sprchy a ubezpečil ji, že až vyleze, budou lůžka napevno u sebe. Přání však bylo silnější než realita, a tak když víceméně tajná milenka vylezla umytá, voňavá a vzrušená zpod sprchy, zastihla Pepu mezi hromadou prkének a šroubků, které dvojpostel nepřipomínaly ani zdaleka. Spali nakonec na jednom lůžku, bez erotiky a sexu, a z víceméně tajné milenky se stala nepříjemná fuchtle, kterou by si do života Pepa prý nepřál. Všechno zlé je k něčemu dobré.

2/ Český bohužel prezident Kykyna se rozhodl založit institut, který bude šířit jeho odkaz. Když pominu holý fakt, že po sobě žádný nezanechal a nezanechá, ponořím se do myšlenek a pokusím se vytvořit představu, co by taková instituce s pracovním názvem „Já, milovaný“ mohla šířit. Češi by se v ní mohli naučit, jak s úsměvem idiota krást před televizními kamerami, tedy celým světem. Je to sice k ničemu, ale když už to Kykyna dokázal, proč si to slavné video nepustit v rámci nějakého workshopu. Lidé by se také mohli naučit chorobně milovat sebe sama, nenávidět lidi s jiným názorem a prosazovat fašouny do státních institucí. Jistě, na tyhle kroky to asi opravdu chtělo institut.

3/ Tomáš Klus mě po broumovském křtu mé knihy A když tě chytím, na který laskavě přijal pozvání a stal se kmotrem díla (spolu s Petrem Bendem a Jiřím Kučerovským), označil jako venkovského učitele. Nepochybuju o tom, že to myslel v tom nejlepším smyslu slova, ostatně to také řekl. Musím si jen dát dohromady, co takový venkovský učitel vlastně dělá, umí, šíří a jestli je tím pravým prototypem Pavel Liška ve stejnojmenném filmu Bohdana Slámy. Čekají mě týdny a týdny přemýšlení.

4/ Myslím si, že mám dobrý nápad na divadelní hru. Když mě neopustí inspirace, bude to pecka. Když mě inspirace opustí, nebude nic. Jak si ji ale udržet, když vlastně pořádně nevím, jak vypadá?Komentáře [ 1 ]

  • Mamina napsal:

    Venkovský učitel musí mít hlavně přehled o zázemí dětí které učí,nesmí chodit ve značkovém oblečení / když pomineme …“čím víc pruh , tím víc Adidas“../ a měl by mít velkou dávku empatie a umět ji zabalit tak, aby to ostatní nepoznali…jinak se vystavuje nebezpečí, že si od něj půl vesnice půjčí peníze…To jen pro inspiraci. Přeji hodně úspěchů. Mamina

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)