Nesprávný most

V dobách, kdy jsem ještě chodil třikrát i vícekrát denně venčit svou bíglici Dez, tedy před nějakými osmi lety, jsem při tom úkonu poznal řadu zajímavých i nezajímavých lidí.
Herec Luděk Sobota, který bydlí nedaleko, venčíval svého psa na trochu jiném místě, ale když jsme se potkali, tak z toho byl rozhovor do novin a ještě poklona za to, jak má svého psa slušně vychovaného.
Šéf ochranky Viktor venčíval dva statné bojové psy tam u nás. Když tito mě a mou malou fenku zmerčili, spustili takový povyk a táhli svého velitele k cíli tak nezměrnou silou, že bylo i pro ateistu na místě se modlit. Nakonec se ukázalo, že jsou nesmírně mírumilovní, s mou fenkou si hráli a příště už se ona hrnula k nim, byť pro jistotu trochu poddaně.
Psi spisovatele Ondřeje Neffa byli agresivní, nevychovaní a běhali po parku bez vodítka. Když nějakého jiného psa napadli, Neff se ještě na jeho majitele agresivně urval, protože byl jistě přesvědčen, že nejenom park na Smíchově, ale celý svět je jeho a sedí na zadku z jeho názorů a knih. Nebyla to pěkná setkání.
Zajímavou postavou byla paní, která se zprvu chovala mile, ale posléze začala při našem střetnutí nahlas uvažovat o sebevraždě. Říkala mi, že situace v zemi na ní dopadá tak neblaze, že asi skočí z mostu. Zprvu jsem jí to rozmlouval, ovšem později byly její nářky tak silné, že jsem už na nějaké rozmlouvání neměl sil.
Nakonec skočila. Neučinila tak ale z mostu Nuselského, tedy tzv. mostu sebevrahů, nýbrž z jednoho nadjezdu na Smíchově. Její pokus spáchat sebevraždu skokem z necelých tří metrů dopadl neslavně – zlomila si nohu.
Když jsem ji pak asi po čtvrt roce při venčení potkal, o skoncování se životem už nehovořila. Občas jen zanaříkala, že ji bolí noha a dost – zvláště nad ránem – pokulhává.

P.S.: Dnes je sobota 21. dubna. Na Václavském náměstí se koná protivládní demonstrace. Bezvýhradně ji podporuji!!!Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)