Tak bod G už zase existuje

Erotogenní zóna ve vagíně žen zvaná bod G, o jejíž existenci se desítky let vedou tvrdé spory, je už opět anatomickou skutečností. Tvrdí to tedy alespoň američtí vědci na základě výsledků pitvy vnitřní stěny vagíny zemřelé třiaosmdesátileté ženy.
Přitom jsem někdy loni měl na těchto stránkách příspěvek o tom, že jiní vědci v jiné zemi existenci bodu G vyloučili, a to jednou provždy. Vtipkoval jsem tehdy trochu hloupě o tom, že podle dalších zpráv bude možné bod G zakoupit v obchodech a nově i v supermarketech. Nalepit si ho pak bude možné kamkoliv, třeba do podpaždí, k menisku, na tenisovou raketu anebo módně na čelo.
Myslel jsem si, že diskuze kolem bodu, který nakonec stejně vždycky někdo někde najde, skončila. Mýlil jsem se ale, je tu nová studie.
Podle výsledků, které američtí vědci zveřejnili, drastická pitva nebohé třiaosmdesátnice ukázala přítomnost bodu G, který má podobu dobře ohraničené malé dutiny. Pokud to nebyla zbytnělá bradavice, nachází se onen inkriminovaný bodík v zadní části perineální membrány, a to 16,5 milimetru od horní části ústí močové trubice. Její bod G byl dlouhý 8,1 milimetru, široký od 3,6 do 1,5 milimetru a vysoký 0,4 milimetru, což by odteď mohly být míry udávající ta nejsolidnější čísla v tomto oboru.
Šéfredaktor časopisu Journal of Sexual Medicine, který výsledky výzkumu zveřejnil, poznamenal, že tento výzkum založený na jediném mrtvém těle pouze rozšiřuje řadu studií o sexuální anatomii žen.
Dodejme, že o existenci bodu G se poprvé zmínil v roce 1950 doktor Ernest Gräfenberg (nebyla to tedy spolužačka Daňková, jak jsem si dlouho myslel). Popisuje se jako mimořádně citlivá erotogenní zóna, která se nachází na přední stěně vaginy. Jistá Romka jej prý ale v alkoholickém opojení našla doma pod stolem a nejmenovaná obyvatelka balkánského státu jej zase omylem spolkla a čeká, až se útrobami dostane ven.
Je velice pravděpodobné, že příště se bod G najde při pitvě muže a poté při pitvě samičky pakoně bahenního. Je to velké téma…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)