The Ting Tings na stejném místě

Britští The Ting Tings vydali své první album We Started Nothing před čtyřmi lety. Bylo to tehdy jako malá ostrovní indiepopová revoluce, i když rychlá sláva dvojice Katie White a Jules de Martino stála především na hitu That’s Not My Name, možná i na povedené skladbě Be The One.
Toť bylo ale vše. The Ting Tings pobrali řadu cen, vyslechli spoustu komplimentů a hráli, kde se dalo, včetně festivalu Glastonbury. Nyní se hlásí s novým albem a potvrzují na něm, že vlastně nic nového nedovedou.
Ne že by to byla podmínka pro vznik druhé desky, nicméně kapela vystupující z undergroundu a směřující k popu zpravidla své písně tříbí až do podoby, která následně vyhovuje masovému publiku. Tandem The Ting Tings tak nicméně neučinil. V podstatě dramaturgicky okopíroval svůj debut a jedinou změnou je, že „dvojka“ je o něco barevnější.
Silných skladeb na počinu však mnoho není. Hang It Up je syrová popová alternativa se zajímavým melodickým kouzlem, Hit Me Down Sonny příjemná kompozice s náznakem popové progrese, One By One nepokrytě koketuje s tanečními rytmy, Help je chytrá akustická balada. Přesto na počinu nejsou písně, které by předčily ty z debutu.
The Ting Tings si udrželi osobitost. Neposunuli ji však dále.

The Ting Tings: Sound From Nowheresville
Sony Music, 34:08
Hodnocení 65%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 20. dubna 2012)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)