Frajer Bono

Bono Vox, nezaměnitelný hlas irských U2 a současně muž respektovaný v politickém i charitativním světě, se v tomto týdnu dostal na čelo nejbohatších muzikantů světa. Bez zajímavosti není, že z pomyslného trůnu sesadil Paula McCartneyho, který na něm seděl několik posledních let. Teď by si Bono mohl strčit frajersky ruce do kapel, nápadně si pohvizdovat všechny svoje pecky a kopat při tom ledabyle do šutrů. On je ale daleko větší frajer. Zůstal skromný a navíc v neshodě s oficiálními statistikami tvrdí, že miliarda dolarů, kterou údajně disponuje v penězích i majetku, je hloupost.
„Já vím, říká se to. Přesto musím říct, že žádným miliardářem nejsem,“ hlásá. „Předně: nikdy nebudu tak bohatý jako kdokoliv z Beatles. To nemluvím zdaleka jenom o penězích. Beatles jsou nepřekonatelní a má miliarda je vtip.“
Jak to tedy mělo být? Bono měl podle amerických médií minulý týden stanout v čele žebříčku hudebních boháčů poté, co se jeho majetek rozrostl na 1,05 miliardy dolarů. Dosáhl toho údajně proto, že se mu vrátila investice do Facebooku. V roce 2009 získal prostřednictvím své společnosti Elevation Partners 2,3 procenta podílu ve Facebooku, a to za 90 milionů dolarů. Nejúspěšnější sociální síť byla nedávno oceněna na 104 miliardy dolarů, čili podíl společnosti Elevation Partners by měl být kolem 2,39 miliardy dolarů. Jasné počty.
Bono na ně ale kašle, a přestože to nejspíše opravdu sedí, tvrdí, že rozhodně není miliardář. „Samozřejmě jsem na Facebooku vydělal, ale musím říct, že nejbohatší jsem se cítil v době, kdy mi bylo dvacet,“ neubránil se sentimentu.
Vlastně je úplně jedno, kdo je v čele žebříčku boháčů. Hlavně, že Bono zpívá.

P.S.: Mimochodem, nová deska Slashe – Apocalyptic Love – je úžasná!! Slash je stejný frajer, jako Bono.Komentáře [ 2 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)