Jak jsem se nestal přítelem Butche Viga, producenta Nirvany

Butch Vig je bubeník skupiny Garbage a také skvělý producent. Kromě toho, že makal na deskách Green Day, Muse, Foo Fighters nebo The Subways, produkoval výtečné album Nirvany Nevermind. Je to Pan producent, hvězda ve svém ranku, osobnost.
Já jsem jen malý český hudební novinář, jehož angličtina je žalostná, a tak si na rozhovory v Shakespearově jazyce bere svou pravou i levou ruku Šárku. Sám připravím otázky, často jsem rozhovoru přítomen a kafrám do něho, nicméně se zahraničními hvězdami hovoří Šárka. Anglicky umí skvěle. Jednou vám popíšu, jaké to bylo, když jsem hovořil já..
Ve čtvrtek večer (3. 5.) jsme výše popsaným způsobem dělali rozhovor s panem Butchem Vigem. Šlo samozřejmě o nové album skupiny Garbage, která mimochodem hrála na Rock for People 2005. Butch Vig v ní – jak už bylo napsáno – bubnuje, a tak jsme se bavili především o té desce.
Vig ale neměl nic proti tomu, abychom mu položili otázky týkající se jeho producentské práce a potažmo Nirvany. Byl jsem nervózní, neboť jsem si uvědomoval, že tenhle borec, ověnčený skrze svou práci cenami Grammy (letos třeba za album Foo Fighters), věnuje dvacet minut svého času nám. Říkal, že jakmile rozhovor dodělá, půjde na zkoušku s Garbage. Tam v Americe, kde právě byl, bylo kolem poledne.
Byl příjemný, odpovídal na všechno, i na to, co zrovna dělá Krist Novoselic, i na to, jestli Foo Fighters znějí tak, jako by dnes zněla Nirvana (rozhovor si budete moci přečíst příští sobotu, 12. 5., v deníku Právo).
Když interview skončilo, Vig měl chuť si ještě chvíli povídat a naznačil, že by se jeho kapela mohla do Čech letos podívat. Pak se rozloučil, zavěsil, a bylo po všem.
Pro mě to byl velký okamžik, byť jsem jenom „přicmrndával“. Pro Šárku ještě větší. Když totiž za chvíli otevřela svůj profil na Facebooku, zjistila, že ji o přátelství požádal… Butch Vig. Přijala ho, samozřejmě. Mimochodem, na Vigově profilu bylo „jen“ 411 přátel, takže těmi „přátelstvími“ zřejmě dost šetří.
Já se jeho přítelem nestal. Nejsem totiž na Facebooku.
Bez mučení přiznávám, že to bylo poprvé, kdy mě to trochu sralo (pardon)…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)