Když hošan z Metalliky nemá prachy

Kytarista Metalliky Kirk Hammet žije již drahně let mimo realitu. Médiím si proto zcela vážně postěžoval, že si nemůže dát dvouleté pracovní volno, naopak musí spolu s ostatními členy kapely hrát a hrát, pořád dokola. Důvod? Klepe na hranici hvězdné chudoby.
Kirk vysvětlil, že současný stav hudebního průmyslu je tak alarmující, že si on, mistr světa, nemůže dovolit dvouleté prázdniny bez příjmů. A že si je v minulosti mezi turné a nahráváním nových desek setsakra dopřával.
„Ty dvouleté cykly už neexistují. Kdysi jsme si je mohli dovolit, protože na naše konta neustále chodily nějaké tantiémy. Teď vydáme album a výplata přijde ani ne čtvrtinová. Navíc chodí tak maximálně dvakrát do roka, zatímco v minulosti přicházela každé tři měsíce,“ pláče chudák Hammett.
Pro srovnání uveďme, že svého slavného „černého alba“ prodala Metallica 28 milionů kusů. Posledního počinu alba Death Magnetic (2008) dosud 4,5 milionu kusů. V letech 2010 až 2011 ale například jen na koncertech vydělala 160 milionu dolarů.
Abych nezapomněl, postěžovala si mi nedávno jedna samoživitelka, že také nemá peníze. Stará se o dítě, chodí na brigády, bere si práci domů, a když se měsíčně dostane na osm tisíc korun a pomohou jí i rodiče, je v pohodě. O žádných dvouletých prázdninách nemluvila, protože je nikdy neměla. Rozhodla se ale, že to zvládne.
Tak snad to zvládne i Kirk.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)