Květnové podoteky: Rath, stevardka a hymna

1/ Rath je trouba. Nosit milióny v krabici od bot a další schovávat doma pod podlahou, na to je třeba pořádné porce mixu odvahy a idiocie. Navíc při tom tenhle mluvka z parlamentu ztratil výřečnost i představivost. Hájil se totiž tím, že mu na návštěvě dali krabici s vínem, ovšem on pak ke svému úžasu zjistil, že to, co v ní žbluňkalo, bylo sedm miliónů korun v hotovosti. Nemyslím si, že jeho zatčení je politická kauza – byla by načasovaná na dobu před volbami. Naopak si myslím, že Rathův logický odchod z ČSSD straně pomůže vyhrát příští volby s ještě větší převahou. Víme přece všichni, že Rath nebyl zrovna miláček národa. Ačkoliv mi jeho odvaha označit opilce Kalouska pravým jménem, tedy opilcem, bude v následujících letech chybět.

2/ Když jsem si v úterý (15. 5.) koupil na cestu z Liberce do Prahy na linku autobusu společnosti Student Agency lístek, byl na sedadlo číslo 2. Jelikož jsem letmým pohledem zjistil, že deska oddělující sedadlo od zad řidiče je před tímto místem usazena tak, že si nohu nenatáhnete ani nenapnete (a pokud ano, skopnete sluchátka, které se pod deskou skladují), pořádal jsem zpruzenou stevardku, zda by mi mohla přidělit místo jiné, neboť přece jenom měřím bez velkého mála dva metry a každá lidská kostra potřebuje prostor. Určila mi místo 37. Je to přesně to, které je hned za automatem na kávu. Tento automat odděluje od sedadel… deska, takže místa na nohy je tam zhruba stejně málo, jako na sedadle číslo 2. Neuvěřitelná kreativita, kterou stevardka předvedla.

3/ Byl jsem požádán, abych napsal slova k fotbalové hymně. V rámci studia těch již existujících jsem zjistil hrůznou věc. Drtivá většina je strašlivá. Potom jsem si vzpomněl na to, jak vypadá fotbalová kultura u nás a bylo mi jasné, že pokud v té hymně nebudou slova „gól, zvítězíme, jsme nejlepší, kotel, Bosák, Baroš, rozhodčí je píča a pískej, čůráku“, fotbalový národ ji nepřijme. Rozhodl jsem se tedy být podbízivý. Hymna se bude jmenovat „Tak už pískej, píčo“. Ne, nebude věnována Dagmar Damkové…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)