Pár minut po Metallice

Koncert skupiny Metallica v Praze na Slavii, ze kterého jsem se před chvílí vrátil, splnil mé očekávání. Než se za chvíli pustím do psaní recenze, musím předeslat, že na svém prvním vystoupení nadcházejícího turné, které se protáhne až do léta, odehrála parta kolem zpívajícího kytaristy Jamese Hetfielda přesně to, co od ní bylo lze očekávat.
Tvrdý sound, který byl na počátku osmdesátých let v metalovém ranku novátorský a postupně se převalil v módní rockový směr, působí svěže i po letech. Na druhou stranu fakt, že kapela hrála především písničky ze svého nejslavnějšího alba Metallica (1991), které je v její diskografii nejkomerčnější, neubral nic na skutečnosti, že se jedná o tvrdou metalovou formaci.
Nechápu ale již několik desetiletí, proč zvukaři mají nadále (podle mě přežitý) příkaz znemožnit předkapely. Jak francouzská Gojira, tak američtí Machine Head jsou party skvělé. V Praze ale dostaly jako předkapely pořádně za uši, a to tak, že jejich koncert v důsledku jako by nebyl. Zvuk jejich vystoupení byl totiž mizerný, a nebál bych se říct katastrofální či komický.
Přitom devadesát osm procent z třiceti tisíc lidí, kteří na Slavii byli, přišlo na Metalliku. Ta by ve formě, v jaké se již drahně let nachází, obě předkapely přejela i ve chvíli, kdy by tyto měly zvuk stejně kvalitní.
Jistota je ale jistota, a tak se Gojira i Machine Head trápili na pódiu, šudlali si tam svá hudební poselství, a zvuk zůstal jen u nich nahoře. Publikum nejvíce ze všeho v okamžiku, kdy bylo jasné, že se jede podle starých podlých not, rušili v komunikaci.
Metallica byla skvělá a mohla to dokázat. Gojira i Machine Head jsou skvělí také, ale dokázat to nemohli.Komentáře [ 1 ]

  • Jan Michálek napsal:

    Pro mě to byl nejlepší koncert Metallicy, který jsem viděl. Když už jsem věděl, že konečně uvidím Machine Head, tak v tu ránu přišla obrovská rána vzteku neb tak špatný zvuk jsem neslyšel ještě snad u žádné přdkapely a to myslím Jardo, že Gojira na tom se zvukem byla lépe než Machine Head

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)