Po Metallice v osmi s nymfou

V pondělí 7. května přijede do Prahy na fotbalový stadión Slavie skupina Metallica. Kdykoliv v minulosti jsem měl možnost tuto kapelu vidět, vyvolalo to ve mně několik zásadních vzpomínek.
Míval jsem dlouhé vlasy, ovšem když členové Metalliky, respektive Lars Ulrich a James Hetfield, ty své nečekaně ostříhali, byl to pro mě přelomový okamžik, protože jsem se tím pádem nechal od matky ošmikat také. Pohnutky byly stejné jako u kluků z Metalliky – prostě mi vlasy začaly řídnout, a tak bylo lepší neschovávat se za délku, ale naopak přiznat prokukující pleš.
Z brněnského koncertu Metalliky, který se konal v květnu 1993, jsme jeli s kamarádem Iljou Kučerou a jeho ženou trabantem. Cesta z jihomoravské metropole do Prahy trvala v uvedeném voze nekonečných pět a půl hodiny, a to jsme stále jeli. Do svého tehdejšího bytu ve Vršovicích jsem dorazil krátce před šestou ranní, uklidil jsem hovínko, které mi v domě (kde jsem tehdy dělal domovníka) zanechal nějaký opilec z přilehlé hospody, a chystal jsem se na kutě.
Stalo se ale něco neopakovatelného. Během třiceti minut se v mé opravdu malinkaté garsonce shromáždilo dalších sedm lidí. Všechno to byli chlapi, všichni přijeli z Metalliky z Brna, všichni se nepochopitelně sešli v Praze a všichni usoudili, že jediný, kdo je nechá v klidu přespat, budu já. Stalo se.
A pointa? V osm hodin ráno zazvonila u dveří vyhlášená nymfomanka R. s tím, že nemůže spát, jde náhodou kolem, a tak si řekla, že se zastaví na kus řeči. Když jsem ji pozval dál a ona uvnitř v bytě spatřila (i se mnou) osm můžu, zpotila se radostí a bez skrupulí si začala vybírat jedince, kterého zapojí do svých intimních potřeb. Do vlastního bytu o dva bloky vedle si pak odvedla ochotného kamaráda z Budějovic, kterému nikdo neřekl jinak než Čurda Hetfield. Ten pseudonym souvisel s jeho povahou i vzezřením.
Pokud si pamatuju, ten den se už nevrátil. Vlastně jsem ho od té doby neviděl.
Tak třeba v pondělí na Slavii…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)