Boj o Královnu popu: venčená bradavka a kůl

Dalo se čekat, že sejdou-li se časově turné dvou zpěvaček aspirujících na titul Královna popu, budou se dít věci. Lady Gaga vyrazila jako první, Madonna se odporoučela za svými fanoušky posléze. Oběma divám se zatím daří plnit stránky společenských i kulturních rubrik, což v praxi znamená, že boj přituhuje a můžeme se ještě dočkat mnoha zajímavých věcí.
Madonna má se skandály větší zkušenosti než její kolegyně, a tak si ten první střihla hned na konci května, když vystartovala na turné z Tel Avivu. Při písničce Nobody Knows Me promítala na zadní projekci obrázek, na kterém byly oči francouzské krajně pravicové političky Mariny Le Penové a na jejím čele byla svastika. Národní fronta, strana, které politička vládne, se nechala slyšet, že jakmile Madonna podobnou věc zopakuje ve Francii, bude zle, respektive bude soud. Co chce ale při své nenávistné a téměř rasistické rétorice vysoudit, není jasné.
V pátek se Madonna blýskla podruhé, a to hned poměrně silným kalibrem. Při písničce Human Nature nabídla v Istanbulu zprvu nevinný striptýzek, ale v jeho závěru vyvalila na Turky svou pravou bradavku. Nelze říct, že by to byl dechberoucí pohled, faktem ale je, že tohle se na koncertech velkých popových hvězd nestává.
Proti tomu je historka Lady Gaga slaboučká káva, tím spíš, když se ke svému skandálu dostala nechtěně, a navíc jako oběť. Při nedělním koncertu v novozélandském Aucklandu jeden z členů jejího tanečního týmu odmontovával během představení jakýsi kůl a při nešťastné manipulaci jím udeřil zpěvuli do hlavy. Ta ani nehlesla, co víc – dokončila vystoupení s hlavou natlučenou, leč vztyčenou.
Později alespoň její maskérka na svůj Twitter napsala, že Lady Gaga měla otřes mozku. Upřímně řečeno se tomu nechce věřit, protože s otřesem mozku se dost špatně zpívá. Spíše to chápu tak, že nehodu bylo třeba načančat.
Je skoro jisté, že další skandály přijdou. Madonna možná ukáže – dámy prominou – plastiku pod pupíkem, Lady Gaga se nechá praštit mezi oči ocelovou tyčí a show v plné síle dokončí.
Je to boj, být Královnou popu.

Madonna při venčení bradavky v Istanbulu:

http://www.youtube.com/watch?v=jVbh5ubKNPMPřidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)