Červnové podoteky: Sex shop, sázení a spící muzikant

1/ V centru Prahy sedí každé ráno na parapetu výlohy jednoho sex shopu cvok. Je to ten druh cvoka, kterého si oblíbíte, protože je neškodný, nadto nechtěně přináší do vašeho života špetku humoru. Onehdy například nastoupil do tramvaje a sám se sebou řešil: „Takže lvům dávají maso? To se podívejme, a co zbyde na lvice, aha? Lvice maso nedostanou, a lev ano? No to se na to podívejme. Co tomu říkáte, pane Ploček? Inu já si myslím, že máte pravdu. Lvice potřebují maso také, lvi ho ale dostasnou a ony ne. Jsem pobouřen. A vy? Já také, však už posílají stížnost do nějaké kanceláře.“ Celý tento vpravdě hluboký dialog dvou lidí vedl sám cvok. Zvláštní je i jeho vztah k sex shopu. Ve chvíli, kdy se v devět hodin objeví obsluha, povětšinou žena padnoucí svými parametry nikoliv za pult, nýbrž mezi exkluzivní zboží vystavené v prodejně, cvok vezme do zaječích. Odskakuje pozadu, zády k městu, a hlasitě se směje. Pravděpodobně mu existence sex shopu přijde k popukání.

2/ Dnes večer sehrají čeští fotbaloví reprezentanti na mistrovství Evropy zápas s Polskem. Protože se bude hrát o postup do čtvrtfinále, obě země náležitě obsadí V.I.P. lóži, tedy lóži pro papaláše a bývalé veksláky. Za domácí bude hlavním hvězdou prezident Komorowski a spolu s ním i premiér Tusk. Za naše příznačně ministr zahraničí Schwarzenberg, na Jáchymovsku přezdívaný Starý okoralý uran. Podle neověřených informací na to konto několik světových sázkových kanceláří nabídlo možnost vsadit si, zda český ministr zahraničí během zápasu usne. Bookmakeři v tom mají jasno. Přestože vědí, že polští fanoušci budou během utkání halasně křičet a na stadiónu ve Vratislavi se bude spát velmi špatně, kurz na to, že Schwarzenberg usne, se v průměru pohybuje na hodnotě 1:50. To znamená, že když vsadíte deset korun na to, že to Starý okoralý uran tradičně zalomí, musíte pak do sázkové kanceláře přinést 500 Kč jako doplatek. Podobný druh sázek se ještě nikdy v historii sportovního sázení neuskutečnil.

3/ Když jsme u toho spaní, vybavil se mi včera večer během křtu nové desky skupiny Curlies v pražském Rock Café obrázek, jak se pořadatelé devadesátkového festivalu Jam, který se konal v Praze na koupališti Džbán, snaží vzbudit frontmana kapely The Pogues Shaneho MacGowana a přimět ho, aby šel zpívat a hrát. Neusnul kvůli celkovému opotřebení a stáří, ale zalehl ožralý jako datel. Jeho spánek byl tak hluboký, že jej manažer ani spoluhráči nemohli přivést do stavu bělosti a Shane přišel kvůli tomu na pódium o několik minut později. Ostatně nejmenované české tancovačkou skupině usnul saxofonista během koncertu tak, že mu prostě spadla hlava na piáno. Nebyl to nijak důležitý člen skupiny. Spoluhráči na jeho indispozici přišli až po čtyřech písničkách, když se neozvalo saxofonové sólo v kusu Una Paloma Blanca.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)