Milostný dopis Jennifer Anistonové

Milovaná Jenny (snad ti tak říkají),
rozhodl jsem se ti napsat, protože k tomu mám šílený důvod. Obrátila jsi můj život pravdou dovnitř. Ano, tolik si lžu…
Nemohu totiž déle snášet posměch kamarádů, kteří už všechno vědí a škádlí mě pokřiky „Volal ti Brad Pitt“. Stejně tak nelze již déle vydržet návaly šílenství, při nichž v noci bezhlavě biji hlavou do oprýskané cihlové zdi, kde kdysi bývaly květované tapety, a tupými ranami zoufalství budím Ukrajince v bytě za zdí, kteří mě za to nenávidí a pro výstrahu mi na kliku mých slzami scákaných chodbových dveří zavěsili cop zvaný Julie Tymošenková.
Nemohu také už absolvovat další neúspěšný pokus o sebevraždu ze žalu, když jich jedenáct dopadlo tak, že jsem kudlou v záchvatu bolu pořezal svého psa a při plavmém skoku z okna ve třetím patře jsem nešťastně dopadl na kapotu volva paní domácí, a tak jí ten milión a půl splácím po pětistovce a bohužel jsem stále naživu.
Nač ale žít, když život je tak prázdný. Jenny, nebo Jennifer – jak chceš. Miluji tě a chci s tebou žít. Bez tebe to naopak nemá smysl. To vím bezpečně.
Před pěti lety jsem tě poprvé viděl – v seriálu Přátelé. Zapnul jsem jej v okamžiku, kdy jsi udělala to sladké „waw“ a tvůj dolní rtík lehce zavadil o horní a srandovně ho rozplácl. Bylo to neskonale vzrušující, a byť vedle mě seděla má tehdejší maďarská přítelkyně Sörökö (čti Séréké, milovaná Jenny), zahořel jsem láskou.
Dodnes jsem nezhasl. Okamžitě jsem se bez udání důvodu (zabila by tě) rozešel ze Sörökö (čti opět Séréké, drahoušku), za ušetřené peníze jsem zakoupil plazmu 180 na 376 cm a koukám jen na Přátele a filmy, ve kterých hraješ. Ta obrovská obrazovka mi usnadňuje sebeukájení, čudlíky jako by byly teplé dlaně, její rám mi připomíná šikovná chodidla originální šlapky a tvé jméno vyškrábané na zdi pak půdorys šikovné rumunské děvečky bez slovanských zábran. Možná jsi to slyšet nechtěla, ale je to tak. Trpím jako zvíře, Jennifer.
Ale ano, je to tak.
Dokonce trpím tak, že když někdo řekne slovo, ve kterém je písmeno J, jako Jennifer, okamžitě se nezastavitelně rozvzlykám. Přátelé mi raději neříkají Jardo, ale Píčusi. Pro ty nejvěrnější jsem ale Nador Condor, a chci být i tvým Nandorem (a dá-li bůh, i Condorem).
Chtěl jsem za tebou už několikrát přijet, naposledy minulý týden, a myslel jsem to vážně. Vždycky když ale táhnu bagáž na letiště, na Dejvické po výlezu z metra si uvědomím, že nemám peníze na letenku a nevím, kde bydlíš. Udělám ale cokoliv, abychom se setkali a já tě přesvědčil, že život se mnou by byl mnohem kvalitnější, než život beze mě.
Víš co, Jenny? Vezmu tě někdy do Broumova. Někteří lidé tě tu už znají a mámě jsem o tobě také vyprávěl. Moc by ses jí líbila. Když bys přijela v sezóně, upeče ti jahodovou bublaninu. To si pošmákneš. Jinak nachystá brambory na loupačku, abys ochutnala nějakou krajovou specialitu. Mezi námi: nedá se to žrát, ale pochval jí to, bude ráda.
Měl jsem kdysi rád Kevina Costnera. Nevadil mi a připomínal mi svou vizáží mě samotného (opakuji, podoba je až neuvěřitelná!!!). Musím se ti ale přiznat, že už ho nesnáším. V jednom filmu s tebou totiž spal, což mu mám za zlé. Okamžitě jsem ho exemplárně ztrestal – strhnul jsem ze zdi na své toaletě všechny jeho plakáty a na Facebook jsem mu napsal, že je kokot. Odpověděl mi, že vůbec neví proč a ať za ním přijedu do Malaciek, že si to vyřídíme ručně. Kokot.
Jennifer, nemohu za tebou přijet, protože nemám peníze na letenku a nevím, kde bydlíš. Přijeď, prosím, ty za mnou. Vezmi si dovolenou, doleť do Prahy na Ruzyni a já tě tam vyzvednu. Uděláme si hezký večer v restauraci U Debila (seznámím tě s Vykukem, Dušanem, Podťatým i Mejlou z Holírny a Mícou z Džusu) a v noci tě zahrnu láskou. Neboj, koupil jsem víno a sušenky, bude nám fajn. A druhý den půjdeme do divadla. Když budeme mít štěstí, uvidíme Bohdalku. To se nasměješ.
Líbám tě a těším se na odpověď
Jarda (teď pláču) Nandor CondorKomentáře [ 1 ]

  • petra nýčová napsal:

    jardo, bomba. halooooo, jardo, se z tebe picnu, nikdy by mě nenapadlo, že jennifer a ty. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))pa

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)