Ozzy z vás udělá dítě, někdy i batole

Ozzy Osbourne před několika lety řekl, že to má nejraději v Brazílii a v Čechách. Od takového světoběžníka je to pro malou zemi v centru Evropy velká pocta, však si toho naši fanoušci náležitě váží. Nepamatuji si, že by některý koncert některého Ozzyho projektu u nás byl diváky královsky nezaplněný. Podobné to bylo i ve středu večer (6. 6.), kdy Madman dorazil namísto původně avizovaných Black Sabbath s partou nazvanou Ozzy & Friends.
Stál jsem u vchodu do O2 Areny a sledoval nadšení fanoušků. Zpívali, radovali se, tančili, a vrcholným ztělesněním blaha byl starší Mánička, odhadem tak šedesátiletý, jenž si do sálu uprostřed koncertu přivedl svou přibližně stejně starou Maminu.
Ta na sobě sice měla džísku, spíš to ale vypadalo, že si ji vypůjčila od mladší sestry. Odhadoval bych, že přijeli z venkova, že byl koncert Ozzyho a přátel pro ně velký zážitek, ale že Mamina nebyla tou srdcovou fanynkou, spíše svého šedovlasého starého vlka Máničku doprovázela na cestě snů.
Jakmile vpluli do haly, Mánička se dostal do euforie. Éterem zrovna zněla Shot In The Dark – on se postavil zády k pódiu, dal Mamině povel, aby vytáhla mobil, a dalším příkazem ji přiměl k tomu, aby pořídila několik snímků na památku. Do toho dělal klasická gesta, při nichž nepředstavitelně hulákal a ke stropu haly zvedl obě své dřevorubecké pracky se vztyčeným ukazovákem a malíkem. Zaklonil také hlavu a vyluzoval ze sebe tak zvířecí zvuky, že i v té tmě bylo vidět, jak se Mamina červená.
Jakmile skončilo focení, dal se do rituálního metalového tance, při kterém neustále máchal hlavou a svým poměrně hustým vlasem co chvíli nafackoval některému z okolních diváků. S hulákáním při tom neustával, naopak jeho intenzitu zesílil, a tak se občas Mamina ozvala s příkazem: „Nejanči, nejanči!“
Ten měl ale opačný efekt a každé to slovo přimělo Máničku k ještě důraznějšímu metalovému tanci. Přiblížil se při něm k Mamině a ladnými pohyby simuloval jakési erotické běsnění, což mu od ní vyneslo několik pohlavků.
Pak se znenadání, pohlavky nepokořen, sesunul k zemi a dole v oblasti holeně strčil hlavu mezi Mamininy nohy. Ta se pohříchu tak vylekala, že končetiny scukla k sobě, což mělo za následek to, že sevřela Mániččin krk, který se už už protahoval kolem lýtkových svalů. Ozvalo se bolestivé zaskučení, to jak Mánička lapl po dechu, a nad ním byl k vidění vítězoslavný škleb Maminy. Ještě chvíli Máničku podusila, a když už zoufale bušil pěstí do podlahy haly a lidé kolem měli jeho výkon spíše za ostudný, Mamina povolila a nechala pokorného Máničku prolézt pod jejími boky.
Za ten výkon sice sklidil od přihlížejících potlesk, nicméně nehezky přidušen popadl Maminu za ramena a vlekl ji z haly, zřejmě na pohár drahého piva, aby hlasivky přišly k sobě. Hleděl jsem za ním: cestou pryč neudělal ani jedno satanášské gesto.
Přesto z něho Ozzy udělal dítě, ve chvíli škrcení i batole.Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)