Vycizelované přednosti kanadských Rush

Progresrocková kanadská trojice Rush se vrací po pěti letech s novým albem. Dvaačtyřicet roků existující kapela na něm dosahuje ke stylově vycizelovaným kompozicím, jimž dominuje výtečná instrumentace, atmosféra velkého životního příběhu, razantní zvuk a v podstatě příjemně mrazivá atmosféra.
V textech tentokrát bubeník a mistr příběhu i slova Neil Peart sleduje mladého muže, který cestuje světem a chce si plnit sny. Setkává se s anarchisty, piráty, jinými zvláštními i obyčejnými lidmi a dostane se i na exotický karneval. Texty vycházejí z příběhu, který Peart píše se spisovatelem Kevinem J. Andersonem.
Práce nad dvacátým albem kapely trvaly poměrně dlouho, točit se začalo už před dvěma lety. Hlavním důvodem bylo prodlužování úspěšného koncertního Time Machine Tour. Natáčení skončilo loni na podzim v Torontu, smyčce se nahrávaly ve studiích v Hollywoodu. Producentem kolekce je Nick Raskulinecz, jenž byl už u předešlé kolekce Snakes & Arrows (2007).
Pravda, Rush v minulosti nahráli už lepší alba. Pro realizaci tohoto ale sebrali všechny své umělecké přednosti, rozhodli se na progresivní rock hledět současným okem, polevili v sólových exhibicích a dokonale využili zvukových možností studia.
Výsledkem je album, na němž je hudba sedmdesátých let s aktuálním zvukem a dynamikou.

Rush: Clockwork Angels
Roadrunner/Supraphon, 66:06
Hodnocení 75%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 16. června 2012)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)