Z kopce, čili do hajzlu

Ze studie organizace ESPAD, která proběhla loni mezi 105 tisíci šestnáctiletými ve 39 evropských zemích, vyplývá, že dospívající mládež v Česku nejvíce ze všech požívá alkohol a cigarety, tudíž je na prvním místě – společně s Dány (o nich je to ale dlouhodobě známo). Nevím, kolik stála tato oficiální studie, já na české prvenství ale přišel už dávno a zadarmo – například na hudebním festivalu v Trutnově, kde jsou vždy kolem půlnoci opilé i lavičky na sezení.
Jiný výzkum ukázal, že čeští kantoři v předmětu občanská nauka (nebo jak se nyní jmenuje) neučí to, co by měli, a sice k dobrému občanství. Kde nic není, ani zmrd nebere, že? K volbám by prý šla jen dvě procenta současných školáků, což v praxi znamená, že generační vzpoura nehrozí. Hrozila by zřejmě pouze v případě, kdyby kdosi vymyslel novou počítačovou hru nazvanou Sejmi svoloč, ve které by naši junioři mohli kalašnikovem pálit do figurek pojmenovaných například Klaus, Zeman, Kalousek, Nečas, Rath, Paroubek, Kocourek a další. Podobná hra ale zřejmě neexistuje, protože junioři evidentně vůbec netuší, kdo to ten spící obtloustlý kokta, kterého zabírají televizní kamery, vůbec je.
Pokračuje také okupace, Praha je plná Rusů. Přestože byla ve dvaadevadesátém roce sovětská armáda slavnostně odsunuta a na cestu jí hrál Pražský výběr veselý marš, v dobách prezidentování prorusky orientovaného Kykyny (jinak známého z písně prezident je buzna od Visacího zámku, s krycím jménem Václav „Já“ Klaus) se Rusové do naší země vracejí. Navíc už nešeptají, jako kdysi, nýbrž halekají na celé kolo a jsou středem neohrožené pozornosti tak, jako byli po osmašedesátém. Jediné, co mě těší, je, že pokud zdrhli před Putinem, doběhli do země, kde se v přepočtu na množství obyvatel a jejich vrásek krade přibližně stejně, možná o něco víc. Je to ale malinkatá satisfakce, tím spíš, když by tu do deseti let klidně mohla být ruština druhým oficiálním jazykem.
Aby těch špatných zpráv nebylo málo, je jisté, že nikdy po sametové revoluci se u nás tolik nedemonstrovalo. Přesto si troufnu říci, že někteří z nás dají blbcům ze současné vlády zase hlasy, protože je jim to jedno, v horším případě je chaos a šlendrián v zemi sexuálně uspokojuje.
Naštěstí se ale mohu každé ráno přesvědčit, že není tak zle. Když kráčím pro snídani a denní tisk, míjím odstavený vůz Audi, z něhož den co den vylézá bezdomovec, jemuž se vůz přepychové značky stal domovem. Otevře dveře, protře si oči a zasvítí. Na sobě má totiž úhledně vymydlené kvádro, pod ním bílou košili a dobře uvázanou kravatu. Zamává na pozdrav a kvačí do roští na velkou. Pak se vrátí, vyvětrá svůj domov od špatného vzduchu a přitom stihne vysomrovat trochu jídla. Kykynu prý vůbec nezná, a občanskou nauku miloval…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)