Zápas s Rusy prohrál Rezek. Nespadl!

Na prahu loňského září hráli čeští fotbalisté kvalifikační zápas ve skotském Glasgow. Několik minut před koncem prohrávali 2:1, ovšem právě v tu chvíli všemi českými mastmi mazaný český útočník Jan Rezek vnikl do pokutového území domácích a nafilmoval pád. Mizerný rozhodčí Kevin Blom se od něho nechal napálit a beze studu odpískal penaltu proti domácím. Český tým vyrovnal, což v důsledku stačilo na to, aby postoupil na mistrovství Evropy do Polska a na Ukrajinu namísto Skotů.
Pro celý fotbalový svět byl tehdy (a stále je) Rezek zločinec a podvodník. U nás byl ovšem národním hrdinou (mimochodem jeho gól prodloužil smlouvu i trenéru Bílkovi). Není to samozřejmě žádné překvapení, u nás je spousta věcí jinak. Například prezident Václav „Kykyna“ Klaus ukradl v Chile pero před televizními kamerami, celý svět se mu za to posmívá, ale v naší zemi je pořád dost blouznivců, kteří jej považují za ikonu.
Včera večer hráli čeští fotbalisté s nemilovaným Ruskem a prohráli 1:4. Což o to, stát se to může, ovšem z naprosto nepochopitelných důvodů tým trenéra Bílka (tedy náš tým) nepoužil svou nejsilnější zbraň. Nejsou jí Čech, Rosický nebo Jiráček. Je jí jen a pouze Rezek, zvaný českými fanoušky (kteří mu mohou poděkovat za to, že jim z kapes vytáhl poctivě vydělané peníze a přiměl je k cestě na ostudný zápas s Ruskem) skoro až intimně Honza Volný pád.
Naši prohrávali od nějaké patnácté minuty a deset minut na to už to bylo o dva góly. Každý správný český fanoušek v tu chvíli upíral naději ke svému Honzovi a očekával, že vytáhne nejsilnější zbraň českého týmu, onen nafilmovaný pád v pokutovém území. Museli navíc přijít nejméně dva.
Honza ale hrůzně selhal. Nejenom že nespadl, ale namísto toho fauloval soupeře, připojil se k našemu zoufalému podprůměru a vypadal, jako by na to, že spadne, ani nepomyslel. Padal později pouze vysílením, což mu anglický rozhodčí s dovolením neodpískal.
Trenér Bílek pak o poločase zasadil našemu jindy nebývale skvělému týmu smrtelnou ránu a Rezka vystřídal. Namísto, aby jej přiměl k nějakému hezkému pádu (Rezek je prý trénuje, kde jen může), nahradil jej Hübschmanem, mužem, který se ke své nelibosti musel na těch pár poločasových minut přestat starat o to, jestli má vlasy dost odbarvené.
Já vím – Čech mohl něco chytit, Sivok se měl aspoň každých deset minut hlásit, abychom věděli, že je na hřišti, Baroš měl hned po úvodním hvizdu správně zvolit stranu, na které je branka, a Kadlec měl raději hrát s maskou, aby ho nikdo nepoznal.
Zápas nám ale prohrál náš český Honza. Nespadl, jouda!